Wielkość Czcionki:

Kontrast:

50 lat minęło

50 lat minęło 17 września na terenie NSP w Ciągowicach prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” odbył się festyn integracyjny mieszkańców Turzy i Ciągowic. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 50-lecia istnienia budynku szkoły, który pół wieku temu mieszkańcy wybudowali w ramach pracy społecznej.

Występy artystyczne dzieci, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, atrakcje przygotowane przez OSP z Turzy i Ciągowic, wystawa fotograficzno-dokumentalna „Wspomnień czar” złożyły się na niecodzienne wydarzenie, którym był Piknik Integracyjny w NSP w Ciągowicach. Uroczystość zainaugurowały dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności sceniczne. Historyczne wydarzenia kształtujące tradycję szkoły, miejscowości oraz mieszkańców przedstawiły na scenie Koła Gospodyń Wiejskich. Życzenia i gratulacje z okazji jubileuszu na ręce dyrektor Małgorzaty Janus złożył burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, Anna Staniaszek, przewodnicząca Rady Miejskiej, Bożena Miklas, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia UM oraz radna Elżbieta Petryka, którzy uczestniczyli w wydarzeniu. Złożono także podziękowania przedstawicielom OSP, KGW i sołtysom za pomoc świadczoną na rzecz szkoły i nieustanne zaangażowanie w jej działalność.

Uczestnikom festynu dopisał dobry humor i choć pogoda nie zachęcała do spacerów, na placu szkolnym pojawiło się dużo osób, a uśmiechów na twarzach dzieci i rodziców nie brakowało. A warto było przyjść, gdyż na wszystkich gości oprócz wrażeń duchowych czekał także smaczny poczęstunek. Na stołach pojawiły się specjały kuchni regionalnej m.in. ogórki kiszone, pajdy ze smalcem, pyszne pierogi, pieczonki oraz domowe wypieki.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.