Wielkość Czcionki:

Kontrast:

9 urodziny Parku Wodnego Jura w Łazach

Park Wodny Jura w Łazach kolejny raz obchodził swoje urodziny. W sobotę 3 czerwca nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, którzy odwiedzili Łazy. Był wodny tor przeszkód, koparka i jak na prawdziwe urodziny przystało pokaźnych rozmiarów tort.

W tym roku urodziny Parku Wodnego połączone są z Festynem Rodzinnym Zespołu Szkół nr 1 w Łazach. To nowoczesna placówka sąsiadująca z pływalnią. Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 10:00, a wszystkie dzieci do 15 roku życia mogły skorzystać z atrakcji Parku Wodnego za darmo. Przez cały dzień na hali basenowej trwały wodne szaleństwa, gry i zabawy z nagrodami. Pierwszy raz na basenie powstał Wodny Tor Przeszkód WIBIT o długości 19 metrów, czyli na długości prawie całego basenu sportowego. Osoby preferujące aktywny sposób odpoczynku mogły wziąć udział w wodnym treningu poprze udział w bezpłatnych zajęcia AQUAFITNESS, który po raz pierwszy odbył się na matach FITFLOAT. Zajęcia prowadzone były w niedzielę 4 czerwca od godz. 13:00 w blokach 4x25min.

Oprócz zajęć na basenie przygotowano też sporo atrakcji na zewnątrz pływalni. Od godziny 13:00 zaplanowano m.in. prezentację sprzętu policyjnego i pożarniczego. Można było także spróbować swoich sił w obsłudze prawdziwej żółtej koparki oraz poskakać na dmuchanych zamkach.

„Park Wodny „Jura” w Łazach to znany w regionie kompleks basenów słynący m.in. z organizacji nietypowych imprez, np. seansów filmowych, spotkań z Mikołajem pod i na wodzie, wielkiej bitwy wodnej w Lany Poniedziałek oraz Halloween. Park Wodny w Łazach to także miejsce, gdzie organizowane są zawody pływackie w ramach Jurajskiej Ligi Pływackiej. Regularnie odbywają się tutaj także lekcje pływania dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, odbywa się także nocny maraton pływacki „Otyliada” – mówi Adrian Kała, dyrektor OSiR w Łazach.

„Do odwiedzenia Parku Jura zachęcają też bardzo przystępne ceny, dużo niższe niż w podobnych ośrodkach w innych miejscowościach. Obiekt nie jest bardzo rozległy, więc ktoś, kto przychodzi czuje się tu kameralnie” - dodaje burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Park Wodny Jura co miesiąc odwiedza około 10 tysięcy osób, czyli ponad 300 dziennie. Park składa się z 25 metrowego basenu pływackiego z 6 torami dla zawodników, basenu szkoleniowo-rekreacyjnego o długości 12,5 metra oraz brodzika dla dzieci o powierzchni około 20 metrów kwadratowych. Oprócz tego obiekt w Łazach to także sauna sucha i parowa, basen SPA, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa oraz widownia. Jest także kawiarenka-pizzeria, sklepik i siłownia. Na terenie obiektu działa bezprzewodowy i darmowy Internet. Pływalnia w Łazach wyróżnia się ciekawą architekturą, w której wykorzystano nowoczesnej materiały, takie jak szkło i aluminium. Połączone je jednak z klasycznym kamieniem i drewnem.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.