Wielkość Czcionki:

Kontrast:

90-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach

W sobotę w Niegowonicach odbyła się uroczystość jubileuszowa Koła Gospodyń Wiejskich, które od 90 lat kultywuje folklorystyczne tradycje, pielęgnuje dziedzictwo kultury ludowej i dokłada starań w zakresie lokalnej integracji społeczności.

KGW w Niegowonicach jest jedną z najstarszych organizacji na terenie Gminy Łazy.

Jubileuszową uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana przez ks. Artura Przybyłko w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przeszli jubileuszowym korowodem prowadzonym przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Orkiestrę Dętą do remizy OSP, gdzie zaproszonych gości powitała przewodnicząca Janina Porc, przewodnicząca KGW. Wśród przybyłych na jubileusz gości nie zabrakło przedstawicieli Gminy Łazy: burmistrza Macieja Kaczyńskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Grzegorza Piłki oraz przedstawicieli starostwa powiatowego, reprezentantów szkół, instytucji, organizacji i stowarzyszeń. Życzenia w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego złożył radny Rafał Porc.

„W tym szczególnym dniu pragnę złożyć Wam serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za ogromne zaangażowanie w lokalną działalność. Dziękuję przede wszystkim za aktywną i wytrwałą pracę społeczną służącą rozwojowi oraz krzewieniu pięknej polskiej tradycji i tożsamości kulturowej mieszkańców naszej Gminy. Cieszę się, że  pielęgnowanie zwyczajów, kultury i tradycji jest Waszą pasją i mam nadzieję, że w kolejnych latach nie poprzestaniecie w swoich działaniach. Życzę Wam, aby nie zabrało Wam zdrowia i zapału, a praca społeczna na rzecz Waszej małej Ojczyzny - Niegowonic nieustannie będzie dostarczać wiele satysfakcji i spotka się z życzliwością lokalnej  społeczności” – powiedział burmistrz Maciej Kaczyński.

W dniu jubileuszu Koło Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach otrzymało oprócz wielu gratulacji, życzeń i prezentów doroczną Nagrodę Burmistrza Łaz za całokształt twórczości w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Jubileusz był okazją do gratulacji, podziękowań i wspomnień, a także doskonałą chwilą do podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz wyznaczenia nowych celów i zadań. Koło Gospodyń Wiejskich w Niegowonicach to organizacja aktywnie uczestnicząca w życiu społecznym całego regionu, pielęgnująca tradycję, popularyzująca dziedzictwo kulturowe, pobudzająca aktywność mieszkańców i przekazująca zwyczaje młodemu pokoleniu. Jego członkinie to kreatywne i pełne zapału kobiety, które walory tradycyjnej polskiej kuchni zawsze stawiają ponad specjałami innych krajów, pielęgnują rękodzieło artystyczne, a swoim śpiewem uświetniają wiele lokalnych wydarzeń. Uczestnicy jubileuszowego spotkania mieli możliwość usłyszeć maleńką cząstkę artystycznego kunsztu, który wypełniony był humorem i dostarczył publiczności wielu artystycznych wrażeń. Na scenie w Niegowonicach nie mogło zabraknąć również występu Zespołu Folklorystycznego JURA z Niegowonic, a dla wszystkich zagrała Orkiestra Dęta z Niegowonic.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.