Wielkość Czcionki:

Kontrast:

ABC Przedsiębiorczości IV ? edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast

Uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. Romana Gostkowskiego w Łazach brali udział od 21 do 24 stycznia br. w 18-godzinych warsztatach szkoleniowych z przedsiębiorczości zorganizowanego w ramach

ogólnopolskiego programu edukacji finansowej dla mieszkańców wsi i małych miast przez Fundację Wspomagania Wsi z Warszawy, a finansowanego przez Narodowy Bank Polski.
Warsztaty prowadziła trenerka edukacji finansowej Pani Marta Grzesica. 15-tu uczniów w wieku 16+ opracowywało biznesplany, które po ukończeniu szkoły będzie można wykorzystać do prowadzenia własnej lub rodzinnej działalności gospodarczej. Uczniowie postawili pierwszy krok do zostania przedsiębiorcą. Na warsztatach dowiedzieli się jak zarejestrować działalność gospodarczą. W tym temacie pomogły Im, oddelegowane przez Burmistrza Łaz Pana Macieja Kaczyńskiego, pracownice Urzędu Gminy Łazy zajmujące się rejestracją działalności gospodarczej. Panie: Anna Skrzypek i Iga Staszczuk rozdały wnioski, a następnie omówiły sposób ich wypełniania. Zapewniały, że urząd nie jest taki straszy przy rejestracji, wręcz przeciwnie jest bardzo przyjazny dla osób zajmujących się własną działalnością gospodarczą. Zapewniały także, że wniosek można również wypełniać w  obecności urzędnika, który zawsze służy swoją pomocą. W czasie ćwiczeń z trenerką uczestnicy szkolenia dowiedzieli się również jaką formę opodatkowania wybrać, jak skalkulować koszty i przychody, żeby działalność przynosiła zysk, jak promować swoje produkty lub usługi, a także jak radzić sobie w sytuacji kryzysowej. Każdy z uczestników otrzymał materiały szkoleniowe, poczęstunek i zaświadczenie udziału w warsztatach. W uroczystości wręczania zaświadczeń uczestniczył Burmistrz Łaz Pan Maciej Kaczyński, radny Rady Powiatu Zawierciańskiego Pan Grzegorz Piłka i dyrektor szkoły Pani Marzena Orzoł, która jest zawsze otwarta na poszerzanie oferty edukacyjnej swoich uczniów. Pan Burmistrz skierował ciepłe słowa do uczestników szkolenia , a Pani dyrektor szkoły podziękowała trenerce za przeprowadzone warsztaty.


P1090343.JPG  P1090350.JPGAutor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.