Wielkość Czcionki:

Kontrast:

AKCJA SADZENIA DRZEW NA 50-LECIE ŁAZ I 10-LECIE UNIWERSYTETY TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH

AKCJA SADZENIA DRZEW NA 50-LECIE ŁAZ I 10-LECIE UNIWERSYTETY TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH Około 30 klonów na 50-lecie uzyskania praw miejskich przez Łazy oraz 10 dębów na 10-lecie miejscowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku posadzonych zostanie w Łazach w rejonie stadionu miejskiego (19.05.2017, ul. Kościuszki, skwer przy skręcie na stadion, godz.10.00).

          Akcja związana jest z przypadającym na 22 kwietnia Dniem Ziemi. To już kolejne wspólne sadzenie drzew organizowane z inicjatywy seniorów z naszego Uniwersytetu. Tym razem jednak wspólne sadzenie drzew jest również jednym z punktów obchodzonego w tym roku jubileuszu 50-lecia Łaz – przyznaje Burmistrz miasta Maciej Kaczyński.

          We wspólnym sadzeniu drzew wezmą udział nie tylko seniorzy, ale także przedszkolaki, uczniowie łazowskich szkół, harcerze oraz samorządowcy. Nasza akcja ma oczywiście wymiar ekologiczno-edukacyjny. Zarazem chcemy pokazać, że jesteśmy zieloną gminą, która dba o swoje lasy i chce być naturalnym miejscem do wypoczynku na łonie natury. Nie tylko dla własnych mieszkańców, ale także pobliskiej Dąbrowy Górniczej, szerzej Zagłębia i Śląska – przyznaje Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Chcemy ta akcją także promować poszanowanie przyrody – dodał Burmistrz Łaz.

 

19 maja 2017, gdzo.10.00 – ulica Kościuszki, skwer w rejonie stadionuAutor: M K

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.