Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Akcja Sprzątaj po swoim psie!!

Bezpłatne woreczki na psie odchody

Sprzątanie po swoim psie to obowiązek każdego właściciela zwierzęcia. Obowiązek ten określa Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łazy uchwalony przez Radę Miejską w Łazach w dniu 23 lutego 2017 r.

Zgodnie z ww. Regulaminem §15 ust. 2 pkt 2  zobowiązuje do „natychmiastowego usuwania, przez właścicieli, zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp.; Nieczystości te, mogą być składane w pojemnikach do zbierania odpadów komunalnych…” Ponadto zgodnie z art. 145 kodeksu wykroczeń nawet               500zł kary grozi właścicielom psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach w miejscach publicznych.

Urząd Miejski w Łazach wychodząc naprzeciw potrzebie mieszkańców w tym zakresie udostępnia bezpłatnie specjalne woreczki na odchody.

Woreczki na psie odchody, bezpłatnie można pobrać w Wydziale Gospodarki Komunalnej Lokalowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łazach przy ul. Pocztowej 14 pok. 22.

            Głównym zadaniem akcji "Sprzątaj po swoim psie" jest uświadomienie mieszkańcom Naszej Gminy kwestii zalegających na chodnikach, trawnikach, skwerach,  a nawet placach zabaw psich odchodów oraz przyzwyczajenie właścicieli psów  sprzątania po swoich pupilach.

Przypominamy, że w przypadku braku specjalnego woreczka zaleca się użycie zwykłego foliowego woreczka.

Zachęcamy do korzystania z darmowych woreczków przeznaczonych do bieżącego zbierania „pozostałości” po psach.

                                                                             

                                                                                                           Urząd Miejski w Łazach

 Autor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.