Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Apel Śląskiej Rady ds. Seniorów: Zostańmy w domu, troszczmy się o siebie nawzajem!

Śląska Rada ds. Seniorów uruchamia Telefony Wsparcia dla Seniorów.

Śląska Rada ds. Seniorów z wielką nadzieją i wdzięcznością obserwuje prace służb, instytucji, organizacji, firm, ale też pojedynczych osób walczących o zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dziękujemy wszystkim niosącym pomoc, wszystkim robiącym tak wiele, by nasze życie mogło być w miarę normalne.

Rzeczywistość zmusza nas wszystkich do przeorganizowania swojego życia. Pamiętamy jednak, że zagrożone są szczególnie osoby starsze, schorowane. Dodatkowo wiele z nich – po zamknięciu klubów, ośrodków wsparcia, ale też jadłodajni, stołówek – pozbawionych zostało możliwości spotykania się, zjedzenia obiadów. Apelujemy:

Nie pozwólmy, by samotni, schorowani seniorzy zdani byli tylko na siebie! 

Róbmy wszystko, aby chronić zdrowie – swoje, swoich bliskich, przyjaciół, sąsiadów, nas wszystkich. Bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa to cel nadrzędny. Nie zapominajmy jednak o osobach starszych, samotnych, potrzebujących wsparcia, albo po prostu – rozmowy. Troszczmy się o siebie nawzajem!

Śląska Rad ds. Seniorów – włączając się w akcję pomocy – uruchamia Telefony Wsparcia dla Seniorów. Członkinie Rady – Janina, Krystyna, Wiesława i Ewa – zapraszają codziennie (godziny podane są poniżej; jeśli ktoś zadzwoni poza tymi godzinami, oddzwonimy), by porozmawiać, pobyć z drugą osobą w ten niecodzienny sposób, ale być może też, by się dowiedzieć, gdzie otrzymać wsparcie. Każdy z Subregionów Województwa Śląskiego ma swoją osobę dyżurną, żeby jak najlepiej wesprzeć dzwoniących Seniorów. Poniżej informacje o dyżurach: 

Subregion

Miejscowości

Osoba do kontaktu

Numer telefonu

Godziny

Centralny

Cała aglomeracja śląska

Janina Piwowarczyk

Ewa Kulisz

511 287 927

 

666 031 514

9-17

 

7-9 oraz

17-22

Północy

Częstochowa, Kłobuck, Myszków i okoliczne miejscowości

Ewa Kulisz

666 031 514

9-17

Południowy

Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec i okoliczne miejscowości

Wiesława Mizia

796 459 762

9-17

Zachodni

Jastrzębie, Racibórz, Rybnik, Wodzisław, Żory i okoliczne miejscowości

Krystyna Jurewicz

501 531 782

15-22

Prosimy też: udostępniajcie Apel i informacje o Telefonie Wsparcia dla Seniorów.

Życzymy wszystkim dużo siły i zdrowia na nadchodzące dni!

Ewa Kulisz

Przewodnicząca Śląskiej Rady ds. SeniorówAutor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.