Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Autobusem do Kuźnicy Masłońskiej

Autobusem do Kuźnicy Masłońskiej Jedna z uchwał, którą radni podjęli podczas kwietniowej sesji dotyczyła wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia Gminy Łazy z ZKM w Zawierciu, na mocy którego od dnia 30 kwietnia 2018 roku uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 14 obsługująca pasażerów na trasie Zawiercie-Łazy.
Priorytetem uruchomienia tej linii było wydłużenie kursu autobusów o wjazd do sołectwa Kuźnica Masłońska. Dodatkową zaletą nowej linii transportu zbiorowego proponowaną przez ZKM w Zawierciu jest wprowadzenie oprócz ulg ustawowych biletów dziennych, biletów jednorazowych ważnych przez 60 lub 120 minut od chwili skasowania na wszystkich liniach ZKM lub też biletów okresowych: 7, 14, 30 i 90 dniowych. Oprócz ulg ustawowych w ofercie znajdują się również ulgi w postaci przejazdów darmowych dla emerytów i rencistów, którzy ukończyli 70 lat życia. Na trasie linii autobusowej nr 14 będą m.in. Dworzec PKP w Zawierciu, Dzielnica Żabki i Szpital Powiatowy.

„Od wielu lat zabiegaliśmy u przewoźników o to, aby oferta transportu zbiorowego rozszerzona została o Kuźnicę Masłońską. Propozycja pojawiła się w tym roku ze strony ZKM w Zawierciu i postanowiliśmy z niej skorzystać. Od 30 kwietnia uruchomiona zostanie linia, odsługująca trasę przez Kuźnicę Masłońską, Turzę i Ciągowice do Łaz w dni powszednie. W tej chwili jest to pilotażowy projekt, który potrwa do końca 2018 roku. Następnie uwzględniając wnioski i uwagi mieszkańców oraz analizując ich potrzeby będziemy podejmować decyzję co do dalszej współpracy z ZKM w Zawierciu” – wyjaśnił burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.
Pobierz rozkład

Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.