Wielkość Czcionki:

Kontrast:

ŁAZOWSKA WIOSNA MUZYCZNA

ŁAZOWSKA WIOSNA MUZYCZNA Koncert Łazowskiej Orkiestry Instrumentalnej i występ Orkiestry z Chruszczobrodu uświetni inaugurację Łazowskiej Wiosny Kulturalnej. Łazowska Orkiestra Instrumentalna jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty, która ukaże się już niebawem.

Nie zabraknie światowych przebojów w ciekawych i zaskakujących aranżacjach. Zapraszamy wszystkich na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Łazowska Orkiestra Instrumentalna działa od 2010 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Powstała na bazie dwóch projektów realizowanych przez ośrodek w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - „Międzypokoleniowa Orkiestra Dęta Gminy Łazy” oraz „Z muzyką za pan brat – zajęcia dla dzieci i młodzieży z gminy Łazy”. Jednym z celów stworzenia takiej grupy było kultywowanie tradycji oraz chęć wykorzystania potencjału artystycznego młodych mieszkańców regionu. Na terenie gminy Łazy działają bowiem dwie orkiestry dęte z wieloletnimi tradycjami – w Niegowonicach i w Chruszczobrodzie.

W chwili obecnej w zajęciach ( próby, warsztaty, koncerty, występy gościnne) Łazowskiej Orkiestry Instrumentalnej uczestniczy około 20 osób w wieku d 14 do 30 lat, przede wszystkim mieszkańców gminy Łazy. Zajęcia od momentu założenia prowadzi instruktor Jacek Dobrzański. Stały wzrost poziomu słychać także na koncertach, których to poziom artystyczny stale wznosi się w górę. Na uwagę zasługuje także zaangażowanie uczestników w pracę zespołu. Mając na uwadze fakt, że próby odbywają się zazwyczaj w soboty o godzinie 9, muszą oni poświęcić wolny dzień, szczególnie poranek, gdzie mogliby pospać dłużej.

https://www.youtube.com/watch?v=ztdw4ZlTqFk

Poprzez swoje zaangażowanie w życie kulturalne Łazowska Orkiestra Instrumentalna stała się grupą rozpoznawalną w regionie. Dzieje się tak, przede wszystkim dzięki licznym koncertom bądź wydarzeniom w jakich grupa bierze udział. Od samego początku jej działalności zespół koncertował ponad 40 razy. Były to m.in. coroczne koncerty kolęd, koncerty noworoczne, walentynkowe, koncerty na placu przy fontannie, koncerty z okazji świąt patriotycznych, koncerty połączone z corocznym uroczystościami odbywającymi się w regionie, czy też gale „Kulturniak”. Łazowska Orkiestra Instrumentalna wykonała również bardzo dobry koncert podczas X Europejskiego Dnia Kobiet organizowanego w Łazach przez Panią Europoseł Małgorzatę Handzlik, konferencji w katowickim „Oku Miasta” nad galerią Rondo Sztuki w Katowicach w roku 2011, organizowanej przez Urząd Marszałkowski województwa śląskiego. Podczas wszystkich tych wydarzeń orkiestra otrzymywała i nadal otrzymuje pochwały oraz wyrazy uznania i doceniania jej poziomu.

Działalność zespołu jest także na bieżąco relacjonowana przez lokalne media. Artykuły jej dotyczące ukazały się m.in. w czasopismach „Zawiercianin”, Dziennik Zachodni a także w Biuletynie Informacyjnym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jako przykład tzw. „dobrych praktyk”.

Od 2014 roku Łazowska Orkiestra Instrumentalna wzbogaciła się o nowe stroje. Wszystko to dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu: „Zakup strojów dla Łazowskiej Orkiestry Instrumentalnej” realizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Kulturniak" współpracujące na co dzień z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Łazach. Zespół znacząco podniósł jakość wizerunkową. W nowej szacie Łazowska Orkiestra Instrumentalna prezentuje się reprezentacyjnie i profesjonalnie.Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.