Wielkość Czcionki:

Kontrast:

ŁAZY PRZYJAZNE SENIOROM

Jedna z pierwszych w województwie i kraju Rad Seniorów, pionierski w skali regionu Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”.

  Dodatkowo liczne organizacje i stowarzyszenia skupiające seniorów, m.in. Koła Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniorów. Łazy mogą poszczycić się aktywną grupą osób w dojrzałym wieku.

„Dla naszej gminy sprawy seniorów są ważne już od wielu lat. Jako jedni z pierwszych w regionie powołaliśmy do życia Radę Seniorów, organ doradczy Gminy Łazy, który koordynuje pracę wielu organizacji senioralnych” – podkreśla burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. „Rada Seniorów w Łazach powstała zanim pojawiły się odpowiednie zapisy w ustawie, pozwoliło na to zarządzenie burmistrza” – dodaje Maciej Kaczyński. „A ponieważ od października w całym kraju obchodzone są Dni Seniora, także w Łazach chcemy przypomnieć i uhonorować tę grupę naszych mieszkańców. Oprócz koncertu pt. „Zagrajmy jak za dawnych lat” i występów artystycznych oraz wystaw twórczości seniorów, przygotowaliśmy również prelekcję: "Opieka medyczna i wsparcie dla Seniorów w Łazach". Będzie to okazja do zaznajomienia się z możliwością pomocy dla seniorów oferowaną przez lekarzy geriatrów oraz Szpital Powiatowy w Zawierciu” – zaznacza burmistrz Łaz.

„Dzień Seniora w Łazach to także chęć uhonorowania, docenienia i pokazania wielorakiej aktywności osób 60+. Pamiętajmy też, że senior to osoba z ogromnym bagażem doświadczenia życiowego, do której zawsze można zwrócić się o poradę i należny jest jej szacunek” – przypomina Maciej Kaczyński, burmistrz Łaz.
Organizatorami Dnia Seniora są Urząd Miejski w Łazach, Rada Seniorów Gminy Łazy, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach. Patronat medialny „Echa Łaz”.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.