Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Będzie pot, adrenalina i emocje

Nadszedł czas próby dla 128 uczestników VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, który w tym roku odbywa się także na terenie Gminy Łazy.

  Dzisiaj na Placu Dworcowym w Łazach odbyło się uroczyste rozpoczęcie zawodów, w którym udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, szkół, instytucji oraz poczty sztandarowe. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod batutą kapelmistrza aspiranta Waldemara Skotarskiego.

„My uczennice i uczniowie VI Turnieju Klas o Profilu Mundurowym stając przed Sztandarem Szkoły Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w obecności swoich opiekunów i organizatorów, świadomi chwili i powagi ślubujemy:
- Przez wytrwałą naukę i pracę, aktywność sportową wzrastać na tych, którzy będą szanować godność każdego człowieka.
- W codziennej naszej pracy wykorzystywać zdobytą wiedzę dla szczęścia i dobra wszystkich ludzi.
- Strzec patriotycznej spuścizny, przekazywanej nam przez poprzednie pokolenia Polaków
- Swe serca, myśli i cały młodzieńczy zapał poświęcić dla Rzeczypospolitej Polskiej.
- W rywalizacji sportowej kierować się ideałami humanitaryzmu, demokracji i fair play”.

Słowami ślubowania rozpoczęła się uroczystość inaugurująca VI Turniej Klas o Profilu Mundurowym, który w tym roku odbywa się także na terenie Gminy Łazy. 128 uczestników z 30 szkół województw: świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, zachodniopomorskiego, podkarpackiego będzie rywalizować tworząc czteroosobowe drużyny w wyczerpujących 14 konkurencjach sprawnościowych i intelektualnych.

„Wszyscy wiemy, że człowiek w mundurze to takie wartości jak: honor, odwaga, poczucie wartości i odpowiedzialności. Gratuluję wam podjęcia decyzji o związaniu swojej przyszłości z mundurem. Cieszymy się niezmiernie, że tak licznie nas odwiedziliście. Oprócz tej wartości edukacyjnej, która wiąże się z turniejem życzę wam, abyście wyjechali od nas pełni wrażeń i aby wartością dodaną były nawiązane tutaj przyjaźnie” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, życząc uczestnikom turnieju sportowej rywalizacji.

Ideą turnieju klas mundurowych jest nie tylko podnoszenie sprawności fizycznej i intelektualnej młodzieży, ale także kształcenie w zakresie współczesnego pojmowania bezpieczeństwa. Historia niejednokrotnie pokazała bowiem, że głównym zagrożeniem dla człowieka jest zagrożenie militarne. Ostatni czas ukazał także wiele niebezpieczeństw, które rodzą kryzysy.

„Ta forma edukacji jaką jest turniej kształtuje umiejętności i wiedzę, ale również pozwala nabywać kompetencje społeczne, które pozwolą nam radzić sobie z różnego rodzaju sytuacjami kryzysowymi, jakie pojawiają się na co dzień. Forma turnieju uczy także umiejętności działania w zespole. W ciągu tych trzech dni wyłonimy zwycięzców w poszczególnych konkurencjach, jednak już dziś mogę powiedzieć, że samo uczestnictwo w turnieju jest już zwycięstwem” – powiedział prorektor ds. nauki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. Marek Walancik.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.