Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Bieg Niepodległości

Podobnie jak w latach poprzednich w Łazach z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości zaplanowano świętowanie na sportowo. Tuż po zakończeniu ceremonii składania kwiatów pod tablicą „ W hołdzie mieszkańcom Miasta i Gminy Łazy” na Placu Dworcowym odbył się Bieg Niepodległości.

11 listopada tradycyjnie już do Łaz przyjechali sportowcy, którzy aktywnie oddają szacunek i pielęgnują pamięć o minionych pokoleniach. Ponad 60 osób wzięło udział w zawodach, które zaplanowano na trzech dystansach. Najmłodsi uczestnicy w wieku 6-9 lat przebiegli trasę 500 metrów wzdłuż pieszego traktu ulicy Kościuszki obok Miejskiego Ośrodka Kultury. Młodzież wystartowała na trasę o długości 1 km, która prowadziła do ronda na ulicy Kościuszki i z powrotem. Bieg główny to dystans 5 km czyli najdłuższa trasa, prowadząca ulicami Kościuszki i Wiejską wokół Zalewu Mitręga i z powrotem. Zawodnikom towarzyszył nie tylko dobry humor i wzajemna mobilizacja, ale także gorący doping kibiców, którzy wzdłuż trasy kibicowali zawodnikom. Najmłodszą uczestniczką biegu była czteroletnia Zuzanna Jędrusik, natomiast najstarszym Józef Leski. Pistolet skałkowy, który w tym roku był nagrodą dla najszybszego biegacza zdobył Michał Sawicki.

Organizatorami obchodów 11 Listopada w Łazach są: Urząd Miasta w Łazach, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Park Wodny Jura w Łazach, IPA Zawiercie.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
Kategoria 6-9 lat dziewczęta:
1 miejsce Zofia Bocheńska
2 miejsce Amelia Jaskólska
3 miejsce Zofia Banasiak

Kategoria 6-9 lat chłopcy:
1 miejsce Szymon Włosek
2 miejsce Oskar Berenda
3 miejsce Łukasz Pluta

Kategoria 10-13 lat dziewczęta:
1 miejsce Paulina Żukowska
2 miejsce Joanna Błoch
3 miejsce Wiktoria Pałęga

Kategoria 10-13 lat chłopcy:
1 miejsce Konrad Minga
2 miejsce Sławomir Rakowski
3 miejsce Maciej Zębalski

Kategoria 14-18 lat dziewczęta:
1 miejsce Angelika Krysztoforska
2 miejsce Kinga Gajek
3 miejsce Małgorzata Mętlak

Kategoria 14-18 chłopcy:
1 miejsce Bartłomiej Wróbel
2 miejsce Kamil Urbanowicz

Kategoria OPEN kobiety:
1 miejsce Angelika Krysztoforska
2 miejsce Monika Płoska
3 miejsce Paulina Wrzesień

Kategoria OPEN mężczyźni:
1 miejsce Michał Sawicki
2 miejsce Mateusz Wawoczny
3 miejsce Rafał Błoch


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.