Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Budżet Obywatelski 2020

Budżet Obywatelski 2020 Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków do budżetu obywatelskiego w Łazach.

Mieszkańcy zdecydują w głosowaniu o wyborze inwestycji na 2020 rok. Na ten cel samorząd przeznaczy 70 000 złotych. Mieszkańcy gminy Łazy mają po raz czwarty taką możliwość – podkreśla Ilona Pelon, Sekretarz Łaz.

         Do końca października można zgłaszać zadania do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok. W listopadzie nastąpi ocena formalna i merytoryczna zgłoszonych wniosków. Głosowanie nad budżetem obywatelskim zaplanowaliśmy od 27 listopada do 18 grudnia, a do końca roku ogłosimy wyniki – dodała Sekretarz Łaz.

         W tym roku to drugi już budżet obywatelski. W lipcu mieszkańcy wybierali projekt w ramach budżetu obywatelskiego za 2019 rok. Najwi1)ęcej głosów otrzymała propozycja rewitalizacji skwerku na Osiedlu Podlesie. Tę inwestycję już zrealizowaliśmy i mieszkańcy mogą cieszyć się odnowionym terenem. Przeznaczyliśmy na ten cel 70 000 złotych – poinformowała Ilona Pelon.

         Budżet obywatelski na 2020 rok będzie już czwartym w historii Łaz. W przypadku pierwszych trzech budżetów obywatelskich, inicjatorami składania wniosków byli głównie radni, w najnowszej edycji to się zmieniło. Mieszkańcy wysyłali wnioski już przed oficjalnymi terminami. Oddolna inicjatywa została rozbudzona, a o to nam chodziło. Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce, bo najlepiej widzą, co w najbliższym otoczeniu jest im potrzebne  – cieszy się Ilona Pelon.

         Pierwszy raz mieszkańcy Gminy Łazy mieli możliwość wybierania projektów w ramach budżetu obywatelskiego w 2016 roku. Był to pierwszy budżet obywatelski nie tylko w Łazach, ale także w całym powiecie zawierciańskim.        W ramach poprzednich budżetów obywatelskich, w Łazach powstał jeden z placów zabaw, uporządkowano miejsca postojowych i utwardzono pobocza przy ul. Wyzwolenia. Zrewitalizowano także skwerek na Osiedlu Podlesie w Łazach.

HARMONOGRAM REALIZACJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO GMINY ŁAZY NA 2020 ROK

 

1.     zgłaszanie zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego do 31.10.2019

2.     ocena formalna i merytoryczna zadań zgłoszonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 4.11–18.11.2019

3.     głosowanie 27.11–18.12.2019

4.     ogłoszenie wyników głosowania – do 31.12.2019

 Autor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.