Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Czujnik powietrza w Gminie Łazy

Czujnik powietrza w Gminie Łazy Gmina Łazy uruchomiła pierwszy system do mierzenia jakości powietrza na swoim terenie.

System ten będzie odczytywał w czasie rzeczywistym kilka parametrów (stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5, PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność) na temat bieżącego stanu powietrza. Czujniki systemu posiadają wbudowane diody LED odwzorowujące stan powietrza: od najlepszego (zieleń), powyżej dopuszczalnej normy (pomarańczowy) po wielokrotnie przekroczone normy zagrażające zdrowiu (czerwony). System będzie regularnie kalibrowany, oraz co ważne, nie reaguje na mgłę obecną w powietrzu, dzięki czemu mierzy rzeczywisty poziom zanieczyszczenia powietrza. W ramach systemu została uruchomiona tablica świetlna LED, na której mieszkańcy mogą na bieżąco śledzić stan jakości powietrza. Dodatkowo informacje dotyczące jakości powietrza w Gminie są dostępne online, m.in. na strnetowej gminy w zakładce OCHRONA POWIETRZA  System będzie pełnił funkcję informacyjną jak i edukacyjną. Jest też doskonałym uzupełnieniem wszystkich działań prowadzonych przez Gminę Łazy, które mają na celu poprawę jakości powietrza.
Autor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.