Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Doskonalili umiejętności

Doskonalili umiejętności Na terenie Ciągowic odbyły się dzisiaj ćwiczenia doskonaląco-szkoleniowe, w których udział wzięły jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z całego powiatu zawierciańskiego oraz Państwowa Straż Pożarna. Łącznie w manewrach udział wzięło ponad 200 strażaków.

Tereny leśne oraz obszar wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w Ciągowicach zamieniły się w miejsce ćwiczeń strażackich. Ponad 200 strażaków doskonaliło swoje umiejętności w zakresie usuwania zagrożeń leśnych oraz ćwiczyło akcję ratowniczo-gaśniczą na terenie zakładu zamkniętego.

„Po raz drugi tego rodzaju ćwiczenia strażaków z całego powiatu odbywają się w Gminie Łazy. Kilka lat temu gospodarzem podobnych manewrów był Chruszczobród. Dzisiaj mamy możliwość sprawdzić swoje umiejętności w wyjątkowych warunkach, ponieważ jedno z zadań odbywać się będzie na terenie Zakładu Karnego” – mówi Henryk Mogieła, prezes OSP w Ciągowicach.

Pierwsza grupa strażaków wzięła udział w warsztatach na temat usuwania powalonych drzew, które przeprowadzono we współpracy z Nadleśnictwem Siewierz. Zadaniem drugiej grupy było wykonanie różnych technik pompowania i podawania wody, operowanie prądami wodnymi i organizacja stanowiska wodnego. Ostatni epizod przeprowadzony został na terenie Zakładu Karnego w Ciągowicach, gdzie we współpracy z służbami więziennymi strażacy przeprowadzili akcję ratowniczo-gaśniczą.

„Ćwiczenia mają na celu podnoszenie umiejętności i kompetencji, zdobywanie wiedzy oraz szkolenie i doskonalenie sprawności strażaków-ratowników. Zaplanowaliśmy udział 34 jednostek czyli w sumie ponad 200 strażaków” – powiedział mł. bryg. Artur Łagiewka, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KP PSP w Zawierciu.

Agnieszka Seweryn


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.