Wielkość Czcionki:

Kontrast:

11 listopada - Święto Niepodległości

W dniu Święta Niepodległości na placu dworcowym odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji Święta Niepodległości Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach i radny powiatowy wraz z delegacjami młodzieży reprezentującymi V Szczep "Orlich Gniazd" oraz Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach złożyli kwiaty pod tablicą w hołdzie mieszkańcom Miasta i Gminy Łazy.

Narodowe Święto Niepodległości to wspomnienie jednego z największych wydarzeń w historii Polski jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Data ta przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność, a młodzi legioniści i strzelcy spełnili marzenia kilku pokoleń Polaków. Kiedy szli na bój towarzyszyły im pieśni i piosenki, które powstawały w okopach,  na froncie i w marszu. Melodie pozwalały przetrwać trudy walki, dodawały otuchy i rozweselały.

Wspólne śpiewanie uczestników patriotycznych uroczystości stało się hołdem złożonym tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli przed laty upragnioną wolność. Świat nie może zapomnieć bezcennych kartek kalendarza, które napisane zostały myślą i sercem Polaka. To kartki stare, ale żywe, gdyż znajdują się w sercach każdego Polaka.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.