Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Dzień Edukacji Narodowej w Łazach

15 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich gminnych placówek oświatowych.

Święto powszechnie znane pod nazwą Dnia Nauczyciela to święto nauczycieli, pedagogów i wychowawców.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest każdego roku w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Było to pierwsze w Europie Ministerstwo Oświaty, którego zadaniem było reformowanie szkolnictwa w Polsce. Od tamtego czasu minęło kilka wieków. Był to czas zmian i przeobrażeń polskiej edukacji oraz niejednokrotnie walki o możliwość jawnej i swobodnej nauki młodego pokolenia. Szkolnictwo niezależnie od sytuacji politycznej i społecznej zawsze stanowiło priorytet władz, a wysoki poziom wiedzy i kształcenie zawodowe młodzieży miało ogromne znaczenie w polityce oświatowej. Z każdym rokiem oferta edukacyjna szkół jest coraz bogatsza, a szanse edukacyjne dla wszystkich uczniów wyrównane. Szkoły kształcą, odkrywają talenty i rozwijają zainteresowania, a rola nauczycieli, pedagogów i wychowawców jest w tym działaniu niezastąpiona. To oni każdego dnia mają wpływ na kształtowanie osobowości i charakteru uczniów, na ich wychowanie i rozwój. Dzień 14 października to okazja do podkreślenia niezastąpionej roli nauczyciela w życiu dzieci i młodzieży oraz docenienia dbałości o godność zawodu nauczyciela.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Łazy obchodzony był 15 października i odbył się tradycyjnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość poprowadzili: Bożena Miklas, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łazach i Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Nauczyciele z rąk burmistrz Łaz Macieja Kaczyńskiego oraz przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Staniaszek odebrali wyróżnienia oraz Nagrody Burmistrza. Podczas nauczycielskiej gali wręczone zostały także nagrody przyznawane przez dyrektorów poszczególnych placówek. Nauczyciele mianowani złożyli uroczyste ślubowanie. Pożegnano również nauczycieli, którzy w tym roku przeszli na emeryturę.

Agnieszka Seweryn


Galeria zdjęć:Autor: M K

Zobacz również:

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.