Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Dzień Sołtysa i Rad Sołeckich

 10 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach zagościli sołtysi obecnie piastujący tę funkcję, sołtysi ubiegłych kadencji, rady sołeckie oraz zaproszeni goście.

Dzień Sołtysa to wyjątkowa chwila, aby podkreślić zaangażowanie liderów poszczególnych sołectw w rozwój swoich małych ojczyzn. To oni dokładają wszelkich starań, aby miejscowości wchodzące w skład Gminy Łazy spełniały oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Z okazji Dnia Sołtysa w sali widowiskowej odbył się koncert dedykowany liderom każdego sołectwa.

10 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach zagościli sołtysi obecnie piastujący tę funkcję, sołtysi ubiegłych kadencji, Rady Sołeckie oraz zaproszeni goście. Zaproszonych gości w imieniu burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego oraz przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Staniaszek powitał Grzegorz Piłka, który poprowadził uroczystość. To pierwsza gala podsumowująca działania sołtysów i Rad Sołeckich, która miała na celu podsumowanie rozwoju wszystkich miejscowości oraz podkreślenie owocnej współpracy. 
Gmina Łazy to oprócz samego miasta także kilkanaście sołectw, gdzie sołtysi i Rady Sołeckie tworzą wspólnoty razem z mieszkańcami. Podczas gali została przedstawiona informacja wizualna, która zaprezentowała wydarzenia, przedsięwzięcia społeczne i kulturalne oraz inwestycje, które w ostatnim czasie zostały zrealizowane w poszczególnych sołectwach.

„Sołtys w każdym sołectwie dla swoich mieszkańców jest pierwszą osoba do kontaktu w sytuacji problemowej i gdy dzieje się coś złego. Dzięki Wam Gmina ma informacje z pierwszej ręki, to dzięki waszej reakcji jesteśmy w stanie szybko zareagować. Wspólnota samorządowa, którą budujecie to ludzie, to sąsiedzi, przyjaciele i znajomi. Dzisiaj żyjemy w czasach gdy coraz częściej dochodzimy do wniosku, że od inwestycji, budynków, dróg i remiz ważniejsze są relacje międzyludzkie, które wy poprzez współpracę ze stowarzyszeniami, organizacjami i liderami budujecie i pielęgnujecie” – podkreślił burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

„Takich oddanych swoim społecznościom ludziom, którzy oprócz swoich codziennych zajęć, pracy oraz życia osobistego zajmują się swoją społecznością należy nagradzać i mówić im: dziękuję. To nie jest proste dzień w dzień mierzyć się z wyzwaniami nie zawsze realizowanymi w tempie takim jak oczekują tego mieszkańcy i czasami spotykając się z brakiem zrozumienia. Idąc do przodu pokazujecie, że można działać na rzecz innych” – dodała wicemarszałek Sejmu, Barbara Dolniak.

Sołtysi oraz Rady Sołeckie z rąk wicemarszałek Sejmu Barbary Dolniak, burmistrza Macieja Kaczyńskiego oraz przewodniczącej Anny Staniaszek otrzymali pamiątkowe tabliczki. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała muzyczna niespodzianka. Na scenie wystąpili m.in. Zespół Tańca Ludowego „Niezapominajka”, Bartosz Cegła, Wiktoria Pyrdoł, Aleksandra Serzysko oraz duet: Karol Hadrych i Anna Nowakowska.

A. Seweryn
 


Galeria zdjęć:Autor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.