Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Dzień Ziemi z UTW czyli X Sadzenie Drzew w Łazach

Dzień Ziemi z UTW czyli X Sadzenie Drzew w Łazach Światowy Dzień Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia to wyjątkowy czas w Gminie Łazy. Każdego roku bowiem w Łazach z inicjatywy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywa się ekologiczna akcja edukacyjna, podczas której dzieci, młodzież, seniorzy oraz przedstawiciele samorządu sadzą drzewa.

 W tym roku już po raz dziesiąty reprezentanci przedszkoli, szkół i organizacji Gminy Łazy spotkają się na osiedlu Podlesie, aby uczestniczyć w proekologicznej inicjatywie. Rozpoczęcie akcji 23 kwietnia o godz. 10:00 obok placu zabaw przy ul Wyzwolenia.

Wiosenny międzypokoleniowy projekt integracyjny ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, łączenie sił w trosce o przyrodę, podejmowanie działania skierowanego ku poprawie stanu środowiska naturalnego, w którym żyjemy. Tereny zielone to bowiem najcenniejsze naturalne bogactwa ziemi. To drzewa ograniczają zanieczyszczenie powietrza, produkując tlen i pochłaniając dwutlenek węgla. Nie bez kozery nazywa się je „zielonymi płucami  miasta”.Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.