Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Dzieci ubrały choinkę i pomogły Kornelii

Zgodnie z tradycją ubiegłych lat w niedzielę na Osiedlu Podlesie zorganizowana została akcja pn. „Ubieramy naszą choinkę”. W tym roku mikołajkowa inicjatywa połączona została z akcją wspierającą leczenie 5-letniej mieszkanki Łaz Kornelii. Inicjatorką wydarzenia jest radna Edyta Wójcik.

„Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań”. Słowami piosenki dzieci w towarzystwie rodziców i opiekunów rozpoczęły mikołajkowe spotkanie, które już po raz trzeci odbyło się na Osiedlu Podlesie.

„Pierwsze mikołajkowe spotkanie zorganizowaliśmy w 2019 roku i była to bardzo spontaniczna inicjatywa, do której praktycznie w ogóle się nie przygotowywaliśmy. W minionym roku powtórzyliśmy mikołajkową akcję, a frekwencja i zaangażowanie okolicznych rodzin przerosło moje oczekiwania. W tym roku postanowiliśmy zrobić jeszcze więcej” – powiedziała Edyta Wójcik, radna z Łaz i pomysłodawczyni akcji.

W tym miejscu mowa o połączeniu tegorocznej mikołajkowej inicjatywy z dobroczynną akcją mającą na celu wsparcie leczenia 5-letniej Kornelii z Łaz. Dziewczynka do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje pompy insulinowej, której koszt zakupu to ok. 20 tys. zł. Podczas spotkania pn. „Ubieramy naszą choinkę” zebrane zostało ponad 4 tys. na ten cel.

„Rzeczywiście w tym roku spotkanie mikołajkowe na Osiedlu Podlesie ma wyjątkowy wymiar. 5-letnia Kornelia z Łaz pilnie potrzebuje pomocy, dlatego postanowiliśmy zorganizować zbiórkę, która przybliży rodzinę do zakupu pompy insulinowej dla dziewczynki. W związku z inicjatywą charytatywną bardzo wiele osób i firm przyłączyło się do akcji i przekazało na ten cel vouchery, upominki, stroiki świąteczne oraz organizowało kawiarenkę wypełnioną własnoręcznymi wypiekami” – dodała Edyta Wójcik.

Na skwerku przy ulicy Częstochowskiej stanęła duża choinka, którą dzieci ozdobiły bombkami, ozdobami i kolorowymi lampkami. Wiele ozdób dzieci wykonały własnoręcznie z pomocą rodziców i przeznaczyły specjalnie na mikołajkową akcję na Osiedlu Podlesie. W świąteczny klimat wprowadził wszystkich śpiew kolęd, które dzieci zaśpiewały wraz z Lucyną Karbownik. Punktem kulminacyjnym przedświątecznego plenerowego spotkania było zapalenie lampek na choince. Moment ten oznajmił dźwięk dzwoneczka, z którym jednocześnie na skwerku pojawił się Św. Mikołaj. Radość dzieci była niewyobrażalna, gdy gość przybyły z dalekiej Laponii obdarował wszystkich upominkami.

„Bardzo dziękuję wszystkim osobom i firmom, które przyłączyły się do naszej inicjatywy. Szczególne podziękowania kieruję także do strażaków ochotników, pracowników Wydziału Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach, Św. Mikołaja oraz Lucyny Karbownik, którzy zaangażowali się w przygotowania całej akcji" - powiedziała Edyta Wójcik.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.