Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny od 01.01.2018r.

Od 1 stycznia 2018r. Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej i elektronicznej. Karta tradycyjna ma postać karty z tworzywa sztucznego o wymiarach 54x85,6 mm.

Karta elektroniczna to aplikacja mKDR dostępna na smartfony i tablety.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny od kilku lat pozwala rodzinom z co najmniej trójką dzieci korzystać z systemu zniżek dla rodzin wielodzietnych. W ramach pakietu promocyjnego rodziny mogą korzystać z propozycji kulturalnych, rekreacyjnych i transportowych na terenie całego kraju. Aby uzyskać bliższe informacje jak i gdzie zgłosić się po kartę, jak zostać partnerem Karty Dużej Rodziny lub jakie zniżki przysługują jej posiadaczom udostępniona została także strona internetowa www.rodzina.gov.pl , gdzie znajduje się wiele przydatnych informacji dotyczących wsparcia rodziny nie tylko z zakresu Karty Dużej Rodziny. Pod adresem www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z…/karta-duzej-rodziny/ można uzyskać szczegółowe informacje na temat Karty oraz listy partnerów. Tutaj także można uzyskać odpowiedzi na wiele pojawiających się pytań.

Jak ubiegać się o elektroniczną Kartę Dużej Rodziny?
Wniosek należy złożyć w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania bądź elektronicznie
za pośrednictwem portalu Emp@tia. We wniosku należy zaznaczyć czy ubiega się o kartę tradycyjną czy elektroniczną czy też o obie. Jeśli członek rodziny posiada już ważną Kartę i chce otrzymać tę kartę w drugiej formie (np. ma już kartę tradycyjną i chce otrzymać elektroniczną) należy zaznaczyć jako rodzaj wniosku – wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty Dużej Rodziny i zaznaczyć wybraną formę karty.
Jeśli dziecko nie posiada telefonu komórkowego, rodzic lub małżonek rodzica może na swoim urządzeniu mobilnym wyświetlać kartę dziecka.

Jak długo czeka się na Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej aplikacji?
W przypadku elektronicznej Karty dane autoryzacyjne dotyczące aplikacji mKDR zostaną przekazane za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz SMS na podany we wniosku adres email i numer telefonu polskiego operatora w przeciągu doby od rozpatrzenia przez gminę wniosku w SI KDR i przekazania zestawu danych niezbędnych do personalizacji Karty do producenta aplikacji mKDR. Na adres poczty elektronicznej zostanie wysłany link zawierający adres do ściągnięcia aplikacji mKDR oraz numer Karty Dużej Rodziny, a za pośrednictwem SMS zostanie przesłane hasło jednorazowe do aplikacji mKDR, które trzeba będzie zmienić przy pierwszym logowaniu. W wiadomości SMS nie jest przekazywany numer Karty lecz jej ostanie cyfry (podobnie jak w przypadku operacji bankowych). Jeżeli rodzic zawnioskował o wyświetlanie na swoim smartfonie Kart dzieci, otrzyma tyle danych autoryzacyjnych dla ilu osób podał swój numer telefonu.

Czy wydanie elektronicznej KDR podlega opłacie?
W przypadku wnioskowania o obie formy Karty jednocześnie (tradycyjną i elektroniczną) wnioskodawca nie ponosi żadnej opłaty. W przypadku, gdy wnioskodawca wnosi o przyznanie Karty i wybiera tylko jedną formę Karty - nie ponosi opłaty, ale musi liczyć się z tym, że jeśli za jakiś czas będzie chciał również drugą formę tej Karty, będzie już musiał ponieść za nią opłatę.

Osoby, które do dnia 31.12.2017r. złożyły wniosek o przyznanie tradycyjnej KDR są zwolnione z opłaty za elektroniczną Kartę. Zwolnienie z opłaty obowiązuje w okresie 01.01.2018r. - 31.12.2019 r.

Zapraszamy wszystkie wielodzietne rodziny do zapoznania się z programem na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Łazach www.opslazy.pl. Wnioski papierowe można składać w Ośrodku pok. 28, poniedziałek-piątek, 7:00 – 15:00.

Od 1 stycznia 2019r. o Kartę Dużej Rodziny będą mogły ubiegać się osoby (rodzice i małżonkowie rodziców), które kiedykolwiek miały na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.