Wielkość Czcionki:

Kontrast:

ELON MUSK INWESTUJE W ŁAZACH (PRIMA APRILIS)

    Światowej sławy przedsiębiorca, wizjoner i filantrop Elon Musk chce w Łazach wybudować pierwszą na świecie kolej hyperloop. Połączenie ma prowadzić z Łaz do Włoszczowy.

              Jesteśmy po rozmowach z Elonem Muskiem, już wcześniej zastanawialiśmy się nad nowoczesnym transportem, który skomunikuje mniejsze miejscowości z większymi. Takim rozwiązaniem jest właśnie hyperloop – przyznaje Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

         Hyperloop to ultranowoczesny transport. W specjalnych kapsułach mieszczących do 28 osób, w rurach z obniżonym ciśnieniem można osiągnąć barierę dźwięku. Taki transport umożliwi szybkie przemieszkanie się naszych mieszkańców – zaznacza Burmistrz Łaz.

         Nasz gmina wpisuje się w politykę transportową naszego kraju i szukamy rozwiązań mających na celu skomunikowanie najmniejszych wiosek z dużymi ośrodkami miejskimi. Szukaliśmy systemu transportowego, który byłyby szybki jak lotnictwo i tani, jak transport drogowy. No i w sumie nie musieliśmy już wyważać otwartych drzwi, bo system transportu hyperloop jest tego świetnym przykładem. Dlatego jesteśmy po rozmowach z Elonem Muskiem, który jest pasjonatem tego typu rozwiązań. Pierwsza rura powstanie między Łazami i Włoszczową. To byłby duży przeskok, jeśli chodzi o kwestie transportu w naszym regionie – dodaje Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

         Łazy od zawsze związane były z transportem kolejowym. To jeden z większych węzłów kolejowych na szlaku Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, a obecnie trasy Katowice-Warszawa. Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.