Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Gala podsumowująca wydarzenia sportowe Gminy Łaz

27 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyło się I Spotkanie Podsumowujące Organizację Imprez Sportowych w Łazach.

Na szczególną uwagę w mijającym roku zasłużyły trzy duże przedsięwzięcia promujące działania Gminy Łazy oraz mistrzowie, którzy na arenie międzynarodowej rozsławili swoją małą ojczyznę.
Gmina Łazy to nowoczesna gmina i wspierający swoich mieszkańców samorząd, który jest otwarty na nowe pomysły i propozycje mieszkańców. Mieszkańcy mają ogromny potencjał, a ich pomysłowość i otwartość buduje tradycje sportowe i zachęca do aktywności, zdrowego stylu życia, pokonywania własnych słabości oraz życia bez barier.

„Dzisiaj obchodzimy święto sportowców, osób, którzy pokonują trudności i przeszkody, biorą udział w turniejach, zawodach i zdobywają szczyty. To dla nas ogromny powód do dumy, że nasza niewielka gmina posiada tylu wybitnych sportowców, którzy zajmują czołowe miejsca na międzynarodowym podium. Chciałbym Państwu bardzo podziękować za zaangażowanie z sportowy rozwój gminy oraz współpracę w organizacji wydarzeń sportowych. To piękne, że żyjecie aktywnie, trenujecie, spędzacie aktywnie czas, rozwijacie pasje i zainteresowania i nigdy nie zapominacie skąd pochodzicie” – podkreślił burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Mieszkańcy Gminy Łazy zdobywają szczyty i tym samym promują miejsce, z którego pochodzą. Wśród wydarzeń sportowych o charakterze międzynarodowym promujących Gminę Łazy znalazły się: Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na start”, Mistrzostwa Świata w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym (World Field Target Championship 2018) oraz zdobycie szczytu Kilimandżaro przez Wojciecha Wojtalę.
„Musisz żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie. To taka recepta, którą kierują się wszyscy seniorzy, liderzy sekcji i wolontariusze. To już 10 lat minęło od momentu, kiedy rozpoczęliśmy organizację olimpiadę. Mamy swój hymn olimpijski, który napisała Lidia Kałuzińska oraz ogień przywieziony z Olimpu. Każdego roku przybywa zawodników oraz kibiców, którzy uczestniczą w naszej olimpiadzie” – powiedziała Krystyna Męcik, prezes UTW w Łazach.

Wśród zaproszonych na uroczystą sportową galę osób znaleźli się olimpijczycy, którzy przez 10 lat w bardzo aktywny sposób zaakcentowali swoją obecnością olimpiadę sportową wraz z trenerami pod kierunkiem Bogusławy Wojtasik, lidera Sekcji Olimpijskiej UTW w Łazach, zawodnicy Klubu Strzelectwa Pneumatycznego JURA pod kierunkiem Grzegorza Grabowskiego oraz Wojciech Wojtala, który jeszcze całkiem niedawno stąpał po dachu kuli ziemskiej, najwyższym szczycie Afryki.
„Dlaczego góry? Dlaczego człowiek się wspina? Dla mnie góry to pasja i idę tam, aby zobaczyć widoki. Góry są piękne i większość wyższych gór bardzo się od siebie różni. Pierwszy kontakt z wyższymi górami była to Orla Perć w Tatrach. To było wiele lat temu i tam stwierdziłem, że góry są fascynujące i jednocześnie niebezpieczne. Z biegiem lat zdobyłem koronę gór polskich, a następnie 18 najwyższych szczytów Europy. Stojąc w tym miejscu nie czuję się ani wielkim sportowcem, ani tym bardziej wyczynowcem” – podkreśla Wojciech Wojtala.

I Spotkanie Podsumowujące Organizację Imprez Sportowych w Łazach podkreśliło nie tylko wysoki poziom wydarzeń sportowych organizowanych w Gminie Łazy, ale także różnorodność sportową. W Łazach nie brakuje mistrzów w strzelectwie, pływaniu, lekkoatletyce, pchnięciu kulą, szachach, brydżu, kolarstwie, piłce nożnej, sportach walki, kajakarstwie i wielu innych. Dzieci, młodzież i dorośli rozwijają swoje pasje i realizują marzenia.

„Zajmujemy się strzelectwem terenowym, które wykonujemy w terenie niezależnie od warunków pogodowych i pór roku. To wymagające strzelectwo, Łazy stały się stolicą strzelectwa terenowego w Polsce. To zasługa m.in. kanionu w Niegowonicach, który jest naszym bardzo wielkim atutem oraz współpracy z ludźmi, samorządem, organizacjami, stowarzyszeniami, instytucjami. To dzięki doskonałej współpracy na przestrzeni kilku lat udało nam się zorganizować na naszym terenie prawie 40 zawodów ogólnopolskich. Wisienką na torcie były Mistrzostwa Świata w Strzelectwie Pneumatycznym Terenowym w Łazach, które skupiły w Łazach ludzi z całego świata” – podkreślił Grzegorz Grabowski, prezes KSP JURA.

Wszyscy zawodnicy, którzy mogli poszczycić się w mijającym roku osiągnięciami sportowymi w różnych dziedzinach otrzymali pamiątkowe dyplomy, a drużyny i sponsorzy pamiątkowe statuetki. Liderka Sekcji Olimpijskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Bogusława Wojtasik przybliżyła obecnym historię organizowania olimpiady UTW w Łazach. Uroczystość poprowadził Grzegorz Piłka, a muzyczny upominek przygotował dla wszystkich obecnych Zespół 4Band.

Na zakończenie I Spotkania Podsumowującego Organizację Imprez Sportowych w Łazach na scenie wystąpił Kabaret 50+, który jeszcze tak niedawno podbił Warszawę, a obecnie swoją grą aktorską zachwycił rodzimą publiczność. Pełen humoru i pozytywnej energii spektakl przedstawili: Małgorzata Barska, Małgorzata Ziaja, Małgorzata Iwińska oraz Stefan Glanda.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.