Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Galowe wręczenie dyplomów stypendialnych

Galowe wręczenie dyplomów stypendialnych 8 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach na IV Gali Wolontariatu miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych tegorocznym stypendystom Ogólnopolskiego Programu Stypendia Pomostowe „Dyplom z Marzeń”.

 Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski P. Marta Grzesica w krótkim wystąpieniu przedstawiła ósmy udział Stowarzyszenia w Programie Stypendiów Pomostowych. Mówiła, że w tym roku wpłynęły tylko 3 wnioski o przyznanie stypendiów. Jeden wniosek nie spełniał wymogów regulaminowych, a jednak Komisja Stypendialna Stowarzyszenia rekomendowała trzy wnioski, ponieważ dysponowała wkładem własnym. Ostateczną decyzję pozostawiła fundatorom stypendiów. Po ogłoszeniu wyników na liście znalazły się jednak tylko dwa nazwiska. Szczęśliwymi studentkami są:

1.      Katarzyna Porębska z Chruszczobrodu – studentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

2.      Dominika Dunak z Łaz – studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

5 grudnia br. tegoroczne stypendystki wraz z P. Martą Grzesicą brały udział w uroczystej Gali z okazji 15-lecia Programu Stypendia Pomostowe, która odbywała się w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. P. Marta Grzesica odebrała statuetkę „Stypendia Pomostowe”                          i podziękowania za współpracę, a stypendystkom wręczono certyfikaty stypendialne.

Stypendystki otrzymają po 5000 zł wypłacanych w 10 ratach. Jeżeli na koniec roku uzyskają średnią ocen 4,0 to z automatu otrzymają stypendia na drugim roku studiów.

Fundatorami stypendiów jest koalicja organizacji: Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Wspomagania Wsi oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chruszczobród i Chruszczobród Piaski. Prezes stowarzyszenia podkreśliła jak cenna jest pomoc darczyńcy, którzy współfinansuje 9% wkładu własnego stowarzyszenia. W gorących słowach i przy gromkich oklaskach zebranych na gali parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości Marta Grzesica dziękowała Prezesowi PPUH „Dolomit” Kopalnia Ząbkowice S.A. Panu Januszowi Kmiecikowi za wręczoną deklarację wkładu własnego już w czerwcu, kiedy nie było jeszcze wiadomo, czy wpłynie jakikolwiek wniosek stypendialny. Stowarzyszenie brało udział w Śląskiej Gali Business Centre Club na której różne fundacje,  organizacje, szkoły były obdarowywane przez przedstawicieli biznesu. P.Marta Grzesica odebrała z rąk P. Janusza Kmiecika deklarację współfinansowania kolejnych stypendiów.

Stowarzyszenie do tej pory wystarało się już o 45 stypendiów z czego 33 stypendia współfinansuje PPUH „Dolomit” Kopalnia Ząbkowice S.A.

Tegoroczne dyplomy stypendialne w obecności rodziców wręczali studentkom P. Prezes Janusz Kmiecik, P. Burmistrz Maciej Kaczyński i P. Marta Grzesica. Stypendystka Dominika Dunak i P. Aneta Porębska - mama Kasi serdecznie podziękowały Stowarzyszeniu i darczyńcy za otrzymane stypendia.


Galeria zdjęć:Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.