Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Gmina pozyskała dofinansowanie na przebudowę ulicy Bystrzynowskiej

Gmina pozyskała dofinansowanie na przebudowę ulicy Bystrzynowskiej Gmina pozyskała dofinansowanie na przebudowę ulicy Bystrzynowskiej

W piątek 13 września Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek przekazał samorządowcom powiatu zawierciańskiego, w tym również burmistrzowi Maciejowi Kaczyńskiemu, symboliczne czeki na łączną kwotę ponad 6 milionów złotych na realizację inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Gmina Łazy pozyskała dofinansowanie w kwocie 496 949,75 zł na przebudowę ulicy Bystrzynowskiej w Niegowonicach. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Zawierciu.

Gmina Łazy otrzymała dofinasowanie  na przebudowę ulicy Bystrzynowskiej w Niegowonicach. Celem zadania jest przebudowa 850 mb ulicy Bystrzynowskiej w Niegowonicach  polegająca na wykonaniu nowej konstrukcji oraz nowej nawierzchni jezdni. Planowana przebudowa spowoduje dostosowanie parametrów drogi do obecnych standardów i wymogów zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej. W ramach projektu wykonane zostaną następujące roboty: prace pomiarowe, usunięcie humusu, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, drenaż, wzmocnienie podłoża, nawierzchnie gruntowe ulepszone, krawężniki, nawierzchnie, umocnienie skarp, zieleń, prace geodezyjne. W ramach zadania planuje się także roboty budowlane na jednym skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną - droga gminna nr 570 903 S. Przebudowa drogi przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców i rozwoju terenów wiejskich. Celem planowanej inwestycji jest podniesienie atrakcyjności gospodarczej oraz wspomaganie rozwoju terenów wiejskich gminy. Przebudowa drogi przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. Aktualnie droga jest wykorzystywana przez mieszkańców i turystów odwiedzających tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz kamieniołom w Niegowonicach stanowiący teren do uprawiania sportów wyczynowych (off road) jak również organizacji Międzynarodowych Mistrzostw w Strzelectwie (droga dojazdowa do Kamieniołomu). Obecnie droga stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, gdyż jest w złym stanie technicznym.

Okres realizacji projektu: grudzień 2019 - październik 2020. Jeszcze w tym roku planuje się rozpoczęcie procedury przetargowej związanej z wyborem wykonawcy inwestycji której zakończenie planowane jest w październiku przyszłego roku.

Ogółem wartość projektu: 903 545,00 zł

Wnioskowana kwota dofinansowania: 496 949,75 zł (55% dotacji)

Deklarowana kwota środków własnych: 406 595,25 zł

W powiecie zawierciańskim zostanie zrealizowanych 11 inwestycji - jedną z nich realizował będzie Powiat Zawierciański, sześć Gmina Zawiercie i po jednej inwestycji zrealizują gminy: Łazy, Ogrodzieniec, Szczekociny i Kroczyce. Łączna wartość realizowanych inwestycji wyniesie ponad 11,5 mln zł. Łączna kwota wszystkich dotacji pochodzących z FDS na te inwestycje wyniesie 6 175 449,80 zł.

Symboliczne czeki odebrali: Starosta Zawierciański Gabriel Dors wraz z Małgorzatą Benc, Przewodniczącą Rady Powiatu, Łukasz Konarski – Prezydent Zawiercia, Anna Pilarczyk-Sprycha – Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Maciej Kaczyński – Burmistrz Łaz, Jacek Lipa – Burmistrz Miasta i Gminy Szczekociny oraz Ewa Kaziród – Kula – Sekretarz Gminy Kroczyce.

Podczas wręczenia obecni byli posłowie na Sejm RP: Ewa Malik, Danuta Nowicka, Waldemar Andzel i Robert Warwas oraz senator Arkadiusz Grabowski.

mpp
bystrzynowskaAutor: Michał Utracki

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.