Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Gmina w oku kamery

Gmina w oku kamery Gmina Łazy to piękna przyroda i malownicze krajobrazy, które upodobali sobie artyści. To tutaj podczas plenerów malarskich powstają obrazy, odbywają się warsztaty fotograficzne oraz loty dronów. Jednym z miłośników łazowskich terenów jest Marek Halejak, pasjonat droniarstwa.

Gmina Łazy to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych rejonów powiatu zawierciańskiego. Można tutaj spotkać wyjątkowe środowisko naturalne, a walory przyrodnicze sprzyjają aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Atrakcyjny teren przyciąga również ludzi z aparatem w ręku lub właścicieli dronów, chętnie utrwalających niebagatelny krajobraz tego terenu.

„Mieszkam na tym terenie, dlatego na co dzień mogę podziwiać różne zjawiska i wydarzenia mające tutaj miejsce. Postanowiłem jednak pokazać moją okolicę innym, a ponieważ od lat interesuję się nowościami powietrznymi, dlatego dron okazał się bardzo pomocny”- mówi Marek Halejak, licencjonowany operator bezzałogowych statków powietrznych tzw. „dronów". „Do tej pory były to tylko zainteresowania rekreacyjno-sportowe. Coraz więcej osób jest jednak zainteresowanych filmowaniem wydarzeń z drona, dlatego myślę o profesjonalnym świadczeniu takich usług” – dodaje marek Halejak.

W ostatnim czasie powstało wiele rejestracji powietrznych, których autorem jest Marek Halejak. Pasja mieszkańca Niegowonic połączona z profesjonalizmem pozwoliła na stworzenie filmów z Dni Łaz, które można oglądać na gminnych stronach internetowych i tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=W7zMfiISUg4&feature=youtu.be


Autor: M K

Zdjęcia: Marek Halejak

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.