Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Gminne uroczystości dożynkowe

          Jak co roku rolnicy z Gminy Łazy podziękowali za zbiory podczas uroczystości Dożynek Gminnych, które odbyły się 1 września.

         Największe w roku święto gospodarskie rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu, obchodzone było w sołectwie Wysoka. Gospodarzami Święta Plonów są poszczególne sołectwa w gminie, każdego roku jest to inne miejsce, tym razem była to Wysoka.

         Uroczystości 1 września ropoczęły się Mszą świętą polową, następnie wręczone zostały tradycyjne wieńce dożynkowe i chleby. Najlepsi rolnicy oraz inne osoby zasłużone dla rolnictwa zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi. Nie zabrakło także ludowych występów, muzyki i wspólnej biesiady. Wystąpili m.in. lokalne grupy śpiewacze oraz uczniowie ze szkoły w Wysokiej oraz dzieci z Zespołu Tańca Ludowego „Niezapominajka”. Odbył się także koncert kapeli „Jurasi” oraz wspólna biesiada z zespołem „Projekt”. Nie zabrakło równie stoisk gastronomicznych i handlowych, a na najmłodszych uczestników czekały dmuchańce i urządzenia rekreacyjne.

Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.