Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

30 czerwca na Stadionie Miejskim w Łazach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łazach. Udział w zawodach wzięło 11 drużyn w tym 1 kobieca oraz 3 młodzieżowe.

  Wszystkie drużyny wykazały się nie tylko wzorowym przygotowaniem, ale przede wszystkim doskonałą współpracą.

Sobota 30 czerwca dla wszystkich strażaków z OSP Gminy Łazy była pełna wrażeń i sportowej rywalizacji. Już po godz. 8:00 Stadion Miejski w Łazach zaczął tętnić życiem w związku z rozpoczynającymi się tutaj Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi. Drużyny w pełnym skupieniu przygotowywały się do zawodów, które zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami. Pierwsza konkurencja wymagała od zawodników przede wszystkim dokładności i sprytu. Zadanie polegało na dobiegnięciu do miejsca ułożenia sprzętu, zbudowaniu linii ssawnej, zbudowaniu linii głównej i dwóch linii gaśniczych, dzięki którym po uruchomieniu motopompy i zassaniu wody prądy wodne przewróciły przygotowane na końcu pachołki. W drugiej konkurencji, którą była sztafeta, zawodnicy wzięli udział w biegu po torze z przeszkodami. Strażacy musieli pokonać płotek lekkoatletyczny oraz drewniany płot, przebiec po równoważni, przeskoczyć rów oraz pokonać slalomem ustawione w rzędzie tyczki. W zawodach liczył się nie tylko czas, ale także dokładność wykonania poszczególnych zadań, gdyż za błędy groziły drużynom punkty karne. Na duże uznanie zasługuje Kobieca Drużyna Pożarnicza z Niegowonic, która bezbłędnie wykonała wszystkie zadania. Dużym zaangażowaniem wykazały się również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które były doskonale przygotowane i zorganizowane.

Nad całością zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu, której sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Krzysztof Szczerba. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP z Chruszczobrodu. Zawody poprowadził Mieczysław Skręt. Nagrody, puchary i dyplomy wręczył burmistrz Łaz Maciej Kaczyński i dyrektor OSiR Adrian Kała wraz z prezesami OSP.

Klasyfikacja generalna zawodów:
Męskie Drużyny Pożarnicze:
1 miejsce OSP Grabowa
2 miejsce OSP Ciągowice
3 miejsce OSP Wiesiółka
Kobiece Drużyny Pożarnicze
1 miejsce OSP Niegowonice
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze
1 miejsce – OSP Turza
2 miejsce – OSP Grabowa
3 miejsce – OSP Rokitno Szlacheckie


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.