Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Gminny Dzień Strażaka

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka Gminy Łazy odbyły się w OSP w Wiesiółce – jednostce, która w tym roku obchodzi 60-lecie powstania.

Podczas uroczystości nastąpiło uroczyste przekazanie samochodu pożarniczego oraz wręczono odznaczenia zasłużonym działaczom oraz członkom OSP za długoletnią, nienaganną służbę społeczną w szeregach OSP.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta celebrowana w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Wysokiej. Następnie kolumna strażacka udała się w kierunku placu obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiesiółce, gdzie odbyła się podniosła uroczystość związana z Gminnym Dniem Strażaka oraz 60-leciem powstania OSP w Wiesiółce, a także uroczystym przekazaniem samochodu pożarniczego obchodzącej jubileusz jednostce. Kluczyki do nowego samochodu dla OSP w Wiesiółce przekazali: burmistrz Łaz Maciej Kaczyński i przewodnicząca Rady Miejskiej w Łazach Anna Staniaszek.

Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu narodowego przez Orkiestrę OSP w Niegowonicach pod przewodnictwem kapelmistrza Marka Zimnego prezes OSP w Wiesiółce Henryk Ziaja przedstawił rys historyczny jednostki.

Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka w Wiesiółce zasłużeni działacze i członkowie OSP otrzymali ze swoją długoletnią, nienaganną służbę społeczną w szeregach OSP zaszczytne odznaczenia.

Medale otrzymali:
Henryk Ziaja - Złoty Znak Związku
Mieczysław Czopiński – Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza
Władysław Woźniczka - Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza
Piotr Mazanek – Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
Edward Zadworny - Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
Michał Staroń – Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
Marcin Ziaja - Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa
Mariusz Duma – Odznaka Strażak Wzorowy
Tomasz Kwoczała – Odznaka Strażak Wzorowy
Adrian Lange – Odznaka Strażak Wzorowy
Kamil Magier – Odznaka Strażak Wzorowy
Paweł Szeremeta – Odznaka Strażak Wzorowy
Sebastian Skrzypek – Odznaka Strażak Wzorowy

Jubileusz pracy społecznej w OSP obchodzili:
Henryk Ziaja – 50-lecie
Władysław Staroń, Bronisław Staroń, Marian Szkliniarz – 45-lecie
Krzysztof Mazanek, Paweł Kalaga, Edward Zadworny, Piotr Mazanek – 25-lecie
Wojciech Pluta, Marcin Ziaja, Michał Staroń – 20-lecie
Wojciech Cabala – 15-lecie
Jolanta Zadworna, Sebastian Skrzypek, Mariusz Duma, Kamil Magier, Tomasz Kwoczała, Maciej Kubiczek – 10-lecie
Adrian Lange, Paweł Szeremeta – 5-lecie

Odznaczenia wręczyli: Mieczysław Skręt, przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej, Tomasz Męcik-Kronenberg, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, mł. bryg. Artur Łągiewka, komendant PSP w Zawierciu, st. bryg. Bogdan Jędrocha, zastępca komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach. Zaproszeni goście z okazji jubileuszu 60-lecia powstania OSP w Wiesiółce na ręce prezesa Henryka Ziai złożyli życzenia i gratulacje. Uroczystość Gminnego Dnia Strażaka Gminy Łazy poprowadził Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.