Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Grand Prix w Łazach

Około 220 pływaków w całego regionu wystartowało w kolejnym Grand Prix Parku Wodnego JURA w Łazach, które odbyło się 12 maja. Zmagania zorganizował Park Wodny JURA, a relację można było obejrzeć na żywo m.in. na kanale YouTube.

 

Na zawodach pojawiły się dzieci, młodzież i dorośli, którzy reprezentowali 22 kluby, stowarzyszenia i szkółki pływackie z Częstochowy, Jaworzna, Zawiercia, Będzina, Przyszowic, Sosnowca, Chorzowa, Chrzanowa, Pawłowic, Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej i Łaz.

„Zawody zorganizowane zostały w kilku grupach wiekowych, na różnych dystansach i oczywiście różnych stylach pływackich. W rywalizacji wystartowało około 220 pływaków w różnym wieku. Każdego roku przybywa nam zawodników, poziom jest także bardzo wysoki i nie brakuje sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, o czym świadczą wyniki na naszej pływalni. Zawody odbywają są w różnych grupach wiekowych: zawodnicy rocznik 2010 i młodsi na dystansie 25 metrów, rocznik 2009 na dystansach 50 i 100 metrów, oczywiście także bardzo mocna kategoria seniorów, grupa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach oraz oczywiście „open” – przyznaje Michał Sroka, trener pływania z Parku Wodnego w Łazach. „Zawody pływackie w Łazach organizowane są już od 8 lat, w formule Grand Prix od 2 lat. Pływamy zawsze dwa razy do roku – Grand Prix jesienne i wiosenne. Nie można oczywiście zapominać o Jurajskiej Lidze Pływackiej, która ma właśnie tę dłuższą historię. Łazy po prostu pływaniem stoją” – zaznacza Michał Sroka.

Zawody zostały rozegrane według przepisów PZP, FINA. Wyniki na żywo dostępne były na stronie www.megatiming.pl. W poszczególnych kategoriach najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i dyplomy. Łączna pula nagród to około 5 tysięcy złotych co sprawiło, że co czwarty zawodnik wyjechał z Łaz z nagrodą.

Gminę Łazy reprezentowała liczna grupa dzieci, młodzieży i dorosłych. Z medalami wrócili: Szymon Kotwa, Kaja Kostańczyk, Aleksandra Tyburska, Wiktoria Pucek, Justyna Długokęcka, Urszula Marzec, Ewa Miklaszewska, Norbert Ociepa, Olaf Błaszczyk, Filip Błaszczyk, Grzegorz Bednarski, Dariusz Pawłowski, Milena Malicka, Zuzanna Łukasik, Hubert Cisoski, Grzegorz Kaliś, Wiktoria Kieczeń, Michalina Góral, Diana Wieczorek, Miłosz Zagdan, Dominik Wdowiak, Filip Kozłowski, Marcel Pasich. W sztafecie najlepiej wypadli: UKS ORKA Częstochowa, UKS DRAGON Będzin i UKS JEDYNECZKA Łazy.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.