Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Harcówka w Łazach tętni życiem

Drużyny harcerskie z Łaz organizują systematyczne spotkania, podczas których rozwijają swoje pasje oraz nabierają doświadczenia związanego z przestrzeganiem zasad prawa harcerskiego. Harcówka, która mieści się w budynku KTS od miesięcy tętni życiem.

Harcerze z V Szczepu "Orlich Gniazd" w Łazach chętnie korzystają z sal dostępnych w budynku KTS. Co tydzień odbywają się tam zbiórki 53 DH "Ostaniec" oraz 1 GDH "Amonit". W harcówce w Łazach swoje spotkania organizuje też kadra szczepu oraz 31 Drużyna Wędrownicza. Dzięki zajęciom duża grupa młodzieży poznaje zasady prawa harcerskiego. Harcerze uczą się jak być pożytecznym i nieść pomoc innym.

„Dzięki możliwości organizowania zbiórek w Łazach kadra drużyn nie musi przejmować się pogodą panującą na zewnątrz, ponieważ może łączyć i przeplatać zbiórki na dworze z tymi w budynku.  W KTS harcerze mogą usiąść wspólnie przy stole i w dowolnym czasie rozwijać swoją harcerską pasję” – mówi Julia Kurek, drużynowa 53 Drużyny Harcerskiej "Ostaniec".

A harcerska pasja przyciąga coraz większą rzeszę zwolenników. W Gminie Łazy obecnie w harcerstwie działa 60 harcerzy w różnych pionach wiekowych oraz 20 zuchów.

Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.