Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Informacja dla mieszkańnców

Zmiana wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązująca
od 1 listopada 2021 roku.


Zgodnie z Uchwałą nr XXIX/178/2021 Rady Miejskiej w Łazach z dnia 29 września 2021r.  zmianie ulega wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 1 listopada 2021 r. przedstawiają się następująco:

  • 28 zł  za miesiąc od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny
  • 56,00 zł podwyższona stawka opłaty za gospodarowanie odpadami
    komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Informuje się również, że zgodnie z Uchwałą nr XXIX/179/2021 Rady Miejskiej w Łazach z dnia 29 września 2021 r. dla właścicieli nieruchomości, zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym  wprowadzono zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 3 zł od jednego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość.

Uwaga!

Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej otrzyma zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji ( iloczyn nowej stawki opłaty i liczby osób podanych w deklaracji). Osoby, które korzystają z ulgi na kompostowanie bioodpadów w przydomowym kompostowniku, automatycznie będą  dalej z niej korzystać.

Zmiana stawek nie powoduje obowiązku złożenia nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości.

Powyższe zawiadomienia będą stanowiły podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego. Nowa stawka nie zmienia terminu i sposobu płatności (opłatę uiszcza się bez wezwania, na indywidulany numer rachunku bankowego)

Przypominamy właścicielom nieruchomości, że wszystkie zmiany będące podstawą ustalenia wysokości opłaty tj.  związane z ilością osób zamieszkujących ( np. przemeldowaniami, narodzinami dzieci, zgonami osób) należy zgłaszać w formie deklaracji do Urzędu Miejskiego w Łazach przy ul. Traugutta 15

Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.