Wielkość Czcionki:

Kontrast:

INICJATYWA SOŁECKA 2019

W dniu 23 lipca w Starostwie Powiatowym w Zawierciu podpisano umowy w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka 2019.”

W uroczystym podpisaniu umów z gminami z powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego
i będzińskiego uczestniczyła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Obecni byli również parlamentarzyści z regionu – Waldemar Andzel i Danuta Nowicka. Kwota przeznaczona dla sołectw z tych trzech powiatów to niespełna 650 tys. zł.

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” ma na celu umożliwienie mieszkańcom wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi lokalnych społeczności.

O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Limit pomocy finansowej dla gminy wynosił 60 tys. zł, z czego minimalna kwota zadań inwestycyjnych mogła wynieść 10 tys. zł a zadań bieżących 6 tys. zł ze środków województwa. Do konkursu nie mogły być zgłaszane zadania, których realizacja była współfinansowana ze środków zewnętrznych (itp. funduszy UE, krajowych itp.) za wyjątkiem funduszu sołeckiego, którego środki mogły być łączone w celu realizacji przedsięwzięć.

Gmina Łazy otrzymała dofinansowanie na realizację 5 zadań:

1.      Zagospodarowanie miejsca publicznego w sołectwie Grabowa poprzez zakup i montaż urządzeń placu zabaw.

2.      Zagospodarowanie miejsca publicznego w sołectwie Niegowoniczki poprzez zakup
i montaż urządzeń placu zabaw.

3.      Zakup strojów ludowych i galowych dla zespołu śpiewaczego i członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzy.  

4.      Zagospodarowanie miejsca publicznego w sołectwie Rokitno Szlacheckie poprzez stworzenie Parku Nauki.

5.      Zagospodarowanie miejsca publicznego w sołectwie Ciągowice poprzez wykonanie infrastruktury parkingowej.


Galeria zdjęć:Autor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.