Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Inwestycje Gminy Łazy

Oczyszczenie budynków z odpadów zawierających azbest wraz z zapewnieniem bezpiecznego unieszkodliwiania odpadów na terenie Gminy Łazy.
Gmina Łazy otrzymała środki na realizację zadania pn. „Oczyszczenie budynków z odpadów zawierających azbest wraz z zapewnieniem bezpiecznego unieszkodliwiania odpadów na terenie Gminy Łazy” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020, Oś priorytetowa V. Ochrona Środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, Działanie 5.2 Gospodarka odpadami, Poddziałanie 5.2.1. Gospodarka odpadami – ZIT

Przedmiotem projektu jest demontaż pokrycia dachowego z płyt azbestowo-cementowych (eternit) i wykonanie nowego dachu z blachodachówki na 4 budynkach z gminy Łazy: dwa budynki wielorodzinne w Łazach na ul. Stara Cementownia 5 i Stara Cementownia 6, budynek KTS ul. Spółdzielcza 2, pełniący funkcje Centrum Usług Społecznych oraz budynek pełniący funkcje społeczno-kulturalne w Ciągowicach przy ul. Sienkiewicza 4.

W wyniku realizacji projektu usunięte zostanie ok 13,94 Mg wyrobów zawierających azbest, co pozwoli na zmniejszenie ilości azbestu występującego na terenie całej Gminy Łazy niemal o 1%. Ze względu na charakter azbestu i niebezpieczeństwo jakie stwarza dla ludzi materiał ten zostanie usunięty i unieszkodliwiony przez specjalistyczną firmę, uprawnione do tego rodzaju prac. Realizacja inwestycji przyczyni się nie tylko do poprawy jakości środowiska ale również bezpieczeństwa i warunków życia mieszkańców gminy Łazy.

10 lipca br. ogłoszono przetarg na wybór Wykonawcy prac na budynku Stara Cementowania 5 i 6. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2017 natomiast usunięcie azbestu z budynku KTS w Łazach oraz w Ciągowicach nastąpi w 2018 roku.

Całkowita wartość zadania – 301 159,44 zł
Wartość dofinasowania – 255 985,53 zł


Autor: M K

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.