Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Jubileusz par małżeńskich

Jubileusz par małżeńskich „A Ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź, wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj.

Ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań, we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu. A może rzeczywiście wszystko się przyśniło: stangret, kareta, wieczór, mój frak, twój tren i nasze życie twarde i słodkie jak sen. Nie byłoby małżeństwa gdyby nie nasza miłość”.

Słowa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przytoczone przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach Grzegorza Piłkę najpiękniej obrazują uroczystość, która odbyła się 23 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. W tym dniu swoje święto obchodziły pary małżeńskie, które na ślubnym kobiercu stanęły dokładnie 50 lat temu. Do Urzędu Stanu Cywilnego w Łazach zgłosiła się także para małżonków, która w tym roku obchodziła jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Przed zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Krzysztofem Tokarskim wszystkie pary obecne na uroczystości jubileuszowej odnowiły przysięgę małżeńską. Medale „Za długoletnie pożycie” przyznane przez Prezydenta RP wręczył jubilatom burmistrz Maciej Kaczyński.

„Spotykamy się dzisiaj świętować Wasz jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Kilkadziesiąt lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tego dnia wiedliście wspólne życie, pokonując zarówno wszelkie trudności narzucone przez los jak i także chwile piękne, które na zawsze zapadły w waszej pamięci, a pewnie i w pamięci waszych bliskich, przyjaciół i znajomych” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński składając życzenia parom małżeńskim.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na koncert życzeń, który specjalnie z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego przygotowali artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Przed wzruszonymi jubilatami i ich rodzinami na scenie wystąpili: Gabriela Koczur, Karolina Koczur, Joanna Kołton, Grzegorz Piłka i Paweł Kleszcz.


Galeria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.