Wielkość Czcionki:

Kontrast:

JURA ROCK FESTIWAL I DNI ŁAZ

JURA ROCK FESTIWAL I DNI ŁAZ Najdłuższy dzień w roku to tradycyjnie w Łazach święto gminy oraz cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności i kapel rockowych Jura Rock Festiwal.
W tym roku warto zarezerwować weekend w Łazach 25/26 czerwca i spędzić niezapomnianą Noc Świętojańskiej, zwaną także Świętem Kupały na Jurze.

25 czerwca już po raz ósmy Łazy staną się stolicą polskiego rocka. Jura Rock Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2008 roku, a głównym jego założeniem od początku był przegląd muzycznych umiejętności amatorskich kapel rockowych. Z biegiem lat ranga festiwalu na polskiej scenie muzycznej rosła, czego dowodem jest zwiększająca się liczba zgłoszeń napływających z całego kraju. W ubiegłym roku zwycięzcą muzycznego konkursu była grupa Omni mOdO z Poznania, a festiwal zakończył koncert zespołu Kult.

"Nad Zalewem Mitręga po raz kolejny zabrzmią różne gatunki rockowych brzmień, od heavy metalu i hard-rocka zaczynając, a na rocku progresywnym kończąc. Zamknęliśmy już listę kapel. W tym roku zgłoszenia przysłało ponad dwadzieścia zespołów z całej Polski, zabrakło tym razem amatorskich zespół zagranicznych. W latach ubiegłych były to grupy m.in. z Czech oraz Białorusi" – powiedział Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Spośród zespołów wybranych zostało pięć najlepszych. Pozostają zatem przesłuchania. Muzycznym prezentacjom na scenie podczas Jura Rock Festiwalu przysłuchiwać się będą: Tomek Karkoszka – dobry duch Festiwalu oraz muzyk, aranżer, menadżer zespołów Golden Life, Loka, Papa Dance; Przemysław „Jah Jah” Frankowski – dziennikarz muzyczny „Antyradia” oraz Zbyszek Zegler z wytwórni Uniwersal Music Polska.

"Najlepszy zespół otrzyma Grand Prix Jura Rock Festiwalu i wystąpi przed gwiazdą imprezy, czyli zespołem „Bracia” – podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Zespół „Bracia” to grupa Piotra i Wojciecha Cugowskich, która w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia.

Jednak Dni Łaz 2016 to nie tylko uczta dla miłośników rocka. Po raz kolejny w Łazach zapłoną ogniska na Święto Kupały i chętni puszczą wianki – jak nakazuje tradycja Nocy Świętojańskiej.

"W niedzielę (26 czerwca) przygotowano szereg atrakcji dla rodzin. Nie zapomniano także o osobach preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu na rowerze, z kijkami czy biegając. Dni Łaz zakończy wspólna zabawa z zespołami Adama Chroli oraz Soleo" – dodaje Grzegorz Piłka.

Święto Kupały – Dni Łaz to największa impreza plenerowa w Gminie Łazy. To zarazem doskonała okazja by pojawić się w tej jurajskiej gminie nad pięknym zalewem miejskim Mitręga.


Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.