Wielkość Czcionki:

Kontrast:

JURAJSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W ŁAZACH

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w Łazach podczas IV edycji Jurajskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Łazy 2019.
„To już czwarta edycja naszego festiwalu, który z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem. Przyjmujemy zgłoszenia z wielu miejscowości, z województw śląskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. To soliści, zespoły, duety, chóry, wykonawcy w różnym wieku. W poprzedniej edycji było to blisko 600 wykonawców, obecnie na liście wykonawców znalazło się prawie 1000 osób” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.
Festiwal Kolęd i Pastorałek - Łazy 2019 organizowany jest pod patronatem Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego, Starostwa Powiatowego w Zawierciu, Lokalnej Grupy Działania „Perła Jury”, Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz Związku Gmin Jurajskich. Patronat medialny: Echa Łaz, kulturalnezawiercie.pl, zawiercinskie.pl oraz Radio Zawiercie.
W repertuarze artystów biorących udział w przesłuchaniach znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Jury wysłuchało m.in. "Uciekali", "Siano na stół", "Kto wie", "Gore gwiazda", "Jakaś światłość". "Gloria". Poziom wykonań oraz wyraz artystyczny jest bardzo wysoki. Nie brakuje gry na instrumentach, tańca oraz regionalnych strojów.

Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.