Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Jurajski Turniej Tańców Polskich

ZŁOTY PAROWÓZ ŁAZY 2018
Blisko 40 par ubiegało się o tytuł najlepszej w I Jurajskim Turnieju Tańców Polskich o „Złoty Parowóz” – Łazy 2018. 17 listopada zawodnicy pojawili się na parkiecie hali sportowej „Klaudiusz” w Łazach. Turniej rozpoczął się o godzinie 12.00, a zmagania będzie oceniało profesjonalne jury złożone z sędziów-ekspertów Polskiej Sekcji C.I.O.F.F. Byli to: Katarzyna Bilska, sędzia główny, Jadwiga Bana, Jacek Wójcik, Ewa Miś-Krzemińska, Anna Gryszun, Małgorzata Pawlik. Najlepsze pary w poszczególnych kategoriach otrzymały medale złote, srebrne i brązowe z tytułowym złotym parowozem. „To pierwszy tego typu turniej w naszym ośrodku. Staramy się organizować innowacyjne przedsięwzięcia” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. „Tego dnia gościliśmy pary taneczne trenujące w klubach, zespołach tanecznych, domach kultury, szkołach podstawowych i przedszkolach. Na parkiecie zobaczyliśmy najlepsze wykonania krakowiaka, mazura, kujawiaka, oberka oraz polki. W Łazach pojawiły się pary z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” koło Krakowa, Zespołu Pieśni i Tańca „Beskid” z Bielska-Białej, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków z Tychów, Zespołu Tańca Ludowego „Niezapominajka” przy MOK Łazy. Reprezentowany był cały nasz region i nie tylko” – zaznacza Grzegorz Piłka. „Warto dodać, że w towarzyskiej formule turnieju zawodnicy tańczyli w strojach wyjściowych (panowie spodnie, koszule i kamizelki; panie w sukienkach). Nie są to zatem stroje ludowe charakterystyczne dla danego etnograficznie regionu kraju” – dodaje dyrektor MOK.

Na podium stanęli:
Kategoria I
1 miejsce – Łucja Wróbel, Jakub Kasperski ZTL „Niezapominajka” Łazy
2 miejsce – Hanna Zdrzalik, Mikołaj Szamota ZTL „Niezapominajka” Łazy
3 miejsce – Natalia Nowakowska, Krzysztof Nowak ZTL „Niezapominajka” Łazy

Kategoria II:
1 miejsce – Julita Szewczyk, Adam Miąsko – ZPiT „Dobczyce”
2 miejsce – Maria Kolanko, Wojciech Tarędź – ZpiT „Beskid” Bielsko-Biała
3 miejsce – Anna Hojna, Stanisław Bieniek ZPiT „Dobczyce”

Kategoria III:
1 miejsce – Kaja Kolińska, Maciej Szewczyk ZPiT „Dobczyce”
2 miejsce – Emilia Chrobok, Filip Rybczyk ZPiT „Beskid” Bielsko-Biała
3 miejsce – Małgorzata Witalec, Michał Berbeć ZPiT „Ziemia Lisiecka” Gmina Liszki

Organizatorami I Jurajskiego Turnieju Tańców Polskich o „Złoty Parowóz” – Łazy 2018 są: Miejski Ośrodek Kultury Łazy, Urząd Miejski w Łazach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach, Stowarzyszenie Wsi Niegowonice i Niegowoniczki, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Kulturniak” oraz Zespół Tańca Ludowego „Niezapominajka”.


Agnieszka Seweryn


Galeria zdjęć:Autor: A.M.

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.