Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Kalendarz imprez

ŁAZY_50_lat__WYBRANE__kolor_CMYK.jpg

W tym roku Łazy obchodzą jubileusz 50-lecia nadania praw miejskich miastu. Z pewnością najbliższe miesiące zapiszą się w pamięci mieszkańców, jako wyjątkowe, wypełnione ciekawymi wydarzeniami i znaczącymi uroczystościami, które w tle będą nawiązywać do wydarzeń historycznych.Połączenie innowacyjnych przedsięwzięć z dziejami miasta utworzy spójną całość, która godnie podsumuje 50-letnią historię Łaz i wyznaczy nowe kierunki rozwoju na kolejne lata.

Jubileusz jest ważnym wydarzeniem, dlatego uroczystości z nim związane zdominują życie kulturalne, artystyczne i sportowe miasta i gminy. Już 12 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się koncert walentynkowo-karnawałowy, który zainauguruje cykl imprez związanych z obchodami 50 rocznicy lokacji Łaz. Z tej okazji na scenie wystąpi Jurajska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Leopolda Stawarza, która koncertem muzyki klasycznej z małą dozą humoru dyskretnie odwoła się do tradycji rozwoju artystycznego miasta. To jednak tylko przedsmak wydarzeń, które zaplanowane zostały na ten wyjątkowy rok. Na mieszkańców Łaz czeka mnóstwo niespodzianek, konkursów, wystaw, plenerowych eventów i koncertów. W dniach 1-2 lipca nad Zalewem Mitręga odbędzie się Święto Gminy, które w tym roku zaskoczy innowacyjną formą i obecnością popularnych artystów. Podsumowaniem roku jubileuszowego będzie listopadowy koncert galowy„ 50 lat minęło”, podczas którego uhonorowani zostaną społecznicy, samorządowcy, ludzie kultury, przedsiębiorcy, instytucje oraz osoby, którym należą się podziękowania i słowa uznania za wkład w rozwój miasta.

Do pobrania:

Kalendarz najważniejszych wydarzeń w ramach obchodów 50-lecia nadania praw miejskich miastu Łazy.

Szczegółowe informacje na temat dokładnych terminów i miejsc organizacji wydarzeń będą na bieżąco umieszczane na stronach internetowych oraz w gazecie lokalnej „Echa Łaz”.

 

plakat mok.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.