Wielkość Czcionki:

Kontrast:

KGW z Turzy reprezentowało Gminę

KGW z Turzy reprezentowało Gminę Koło Gospodyń Wiejskich z Turzy w towarzystwie strażaków z OSP reprezentowało Gminę Łazy podczas Pożegnania Lata z Radiem Katowice, które 10 września odbyło się na rynku w Cieszynie.

Imprezie towarzyszyła promocja współczesnej twórczości ludowej i działalności regionalnej prezentowana przez KGW biorące udział w Plebiscycie Dziennika Zachodniego.
Rękodzieło artystyczne, domowe specjały kulinarne oraz elementy promocyjne Gminy Łazy zaprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Turzy, które w sobotę 10 września udało się na plenerowe Pożegnanie Lata z Radiem Katowice do Cieszyna. W minionym tygodniu mogliśmy usłyszeć wywiad z KGW z Turzy w Radio Katowice, w którym panie opowiedziały o swojej działalności, dbaniu o tradycję i uroku mieszkania w Gminie Łazy.
W Cieszynie KGW kontynuowało promocję folklorystycznej twórczości oraz swojej małej ojczyzny. Bardzo starannie przygotowane stoisko było kolorowe i pachnące. Kusiło doskonałymi wypiekami, z których gospodynie słyną w całej gminie. Elementy dekoracyjne stanowiły kwiaty wykonane z bibuły i krepiny oraz ozdoby okolicznościowe, w których specjalizuje się KGW z Turzy. Koloru i regionalnego charakteru dodały serwety szydełkowane przez najstarsze mieszkanki Turzy. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników imprezy. Szczególnym gościem okazał się burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, który nie tylko podziwiał regionalne cudeńka, ale również wpisał się do księgi pamiątkowej KGW z Turzy.

Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Turzy nie tylko promowały własną działalność i piękny zakątek województwa śląskiego, jakim niewątpliwie są Łazy, ale także zaznaczyły swoją obecność występem scenicznym. Panie zaprezentowały swoją twórczość wokalno-instrumentalną, która stanowiła nieodłączny element artystycznego bloku twórczości ludowej województwa śląskiego.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.