Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Łazach

Jak co roku w centrum Łaz stanęły świąteczne stragany. 9 grudnia okolice Placu przy fontannie w Łazach znowu zapełniły się stoiskami handlowymi, choinkami oraz światełkami.

Nie zabrakło żywej szopki, reniferów, Św. Mikołaja, foto budki, warsztatów dekorowania świątecznych pierników oraz świątecznej atmosfery. Wśród uczestników kiermaszu rozlosowane zostały upominki.

9 grudnia już od wczesnych godzin porannych Plac przy fontannie tętnił życiem. Trwały tam przygotowania do Kiermaszu Bożonarodzeniowego, jednej z najbardziej lubianych przez mieszkańców Gminy Łazy zimowej, plenerowej imprezy. I choć odwiedzający kiermasz nie mogli w tym roku liczyć na zimową aurę, kiermaszowi towarzyszyła gorąca atmosfera mijająca przy dźwiękach kolęd i pastorałek.

„Kiermasz to okazja do poczucia świątecznej atmosfery, spotkania w szerszym gronie i oczywiście zakupów. Magiczna atmosfera i nietypowe zakupy, taki właśnie jest Kiermasz Bożonarodzeniowy w Łazach” – podkreśla Ilona Pelon, sekretarz Gminy Łazy. „Kiermasz to już tradycyjnie okazja do zakupów innych od tych typowych, które przed Świętami robimy w sklepach. To właśnie tutaj można kupić ciasta, drobne wypieki, ludowe wyroby, ozdoby świąteczne, choinki, stroiki, smakołyki, ceramikę, rękodzieło artystyczne. To także żywa szopka i święty Mikołaj – zachwala Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Kiermasz Bożonarodzeniowy co roku przyciąga na plac przy fontannie wielu mieszkańców gminy oraz gości. Impreza na stałe wpisała się już do kalendarza wydarzeń w Łazach” – dodaje dyrektor.

Tegoroczne stoiska wypełnione były unikatowymi świątecznymi ozdobami. Wyjątkowość tych dekoracji polega na tym, że nie można ich kupić w żadnym supermarkecie. Choinki, stroiki, ceramika i wyroby ludowe są wytworem ludzkich rąk, a ich oryginalność bierze się z pasji do tworzenia rękodzieła artystycznego.

Plenerowej imprezie towarzyszyła świąteczna atmosfera. Kiermasz to jednak nie tylko stoiska wystawiennicze. Na Placu przy fontannie pojawił się Św. Mikołaj, który częstował dzieci słodyczami i owocami. Miłym zaskoczeniem było przybycie na kiermasz koni-reniferów, które stały się atrakcją wydarzenia. Wśród osób, które wzięły udział w kiermaszu rozlosowane zostały upominki. Dzieci miały też możliwość przygotować na święta pierwsze świąteczne wypieki. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty dekorowania pierników, które pobudziły w najmłodszych kreatywność i chęć uczestniczenia w przygotowaniach do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz pierników do domu można było zabrać rodzinną, świąteczną fotografię, którą zapewniała Fotobudka Retro-Box. Kiermasz na Placu przy fontannie poprowadził Marcin Janus.


Galeria zdjęć:Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.