Wielkość Czcionki:

Kontrast:

KOLEJNY ETAP REWITALIZACJI ŁAZ ROZPOCZĘTY

Samorząd Łaz rozpoczął kolejny etap rewitalizacji miasta. Po odnowieniu centrum, modernizacji dworca kolejowego i remoncie starego parowozu, prace przeniosły się na drugą stronę torów rozdzielających miasto.

 Chcemy utworzyć nowoczesne i przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu. Planowane zakończenie tej inwestycji to 2018 rok – przyznaje Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

         Łazy podzielone są na dwie części linią kolei warszawsko-wiedeńskiej. W minionych latach rewitalizowaliśmy wschodnią część miasta, czyli centrum. Teraz przyszedł czas na zachodnią część. To teren byłych ogródków działkowych w sąsiedztwie osiedla bloków – wyjaśnia Kaczyński.

         Prace i projekt zmian w tej części Łaz był konsultowany z mieszkańcami, stowarzyszeniami, organizacjami pozarządowymi i pobliską szkołą. To pozwoliło zaprojektować przestrzeń dla okolicznych mieszkańców, która powinna spełniać ich potrzeby i oczekiwania. W nowym miejscu pojawią się m.in. plac zabaw, siłownia pod chmurką, boiska do gry w bule, tereny spacerowe oraz do jazdy na rolkach.  Pobliskie osiedle jest zatłoczone, brakuje jego mieszkańcom tego typu przestrzeni, gdzie mogą spędzić wolny czas i zorganizować np. festyn osiedlowy. Teraz takie miejsce powstanie – dodaje Burmistrz Łaz. Prace planowo mają zakończyć się w maju 2018 roku, ich koszt to ponad 2 miliony złotych.

         Samorząd Łaz chce także odremontować jeden z pobliskich budynków, gdzie ma powstać Centrum Usług Społecznych. Jednak ta inwestycja uzależniona jest od unijnego wsparcia w ramach programów współfinansowanych przez samorząd wojewódzki.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg5.jpg6.jpg7.jpgAutor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.