Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Komputery trafiły do szkół

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020  Osi Priorytetowej nr I

„Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” Gmina Łazy przystąpiła do dwóch projektów grantowych pn. zdalna Szkoła oraz Zdalna Szkoła + – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

 

Łącznie przekazaliśmy w dniu 28.08.2020 r. 67 sztuk laptopów na wsparcie kształcenia zdalnego dla 5 publicznych szkół podstawowych z terenu Gminy Łazy.

Sprzęt jest przeznaczony dla uczniów (w przypadku programu Zdalna Szkoła + w szczególności pochodzących z rodzin wielodzietnych 3+) i nauczycieli, do wykorzystania w procesie nauki zdalnej w czasie zamknięcia szkoły spowodowanego epidemią COVID-19. W przypadku funkcjonowania szkoły w formie tradycyjnej sprzęt podlega zagospodarowaniu na cele statutowe jednostki i będzie przeznaczony na doposażenie m.in. pracowni informatycznych, tj. użytkowany przez uczniów w trakcie prowadzonych zajęć stacjonarnych.
 plakat zdalna szkoła.JPGAutor: Magdalena Kizlich

Zobacz również:

plakat airly.jpg

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.