Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Koncert laureatów Stokrotkowo 2021

Łazy po raz kolejny stały się miejscem wspólnego muzykowania i śpiewu. A to za sprawą Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Stokrotkowo 2021, na który zgłosiło się prawie 250 uczestników.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury konkursowe wybrało najlepsze wykonania, mając na uwadze dobór piosenek, interpretację utworów oraz poziom wykonania. Wśród najlepszych znaleźli się artyści z Gminy Łazy. Koordynatorem festiwalu był Karol Hadrych.

„Jest mi niezmiernie miło was powitać w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach na drugiej edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej STOKROTKOWO 2021. Cieszymy się, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie wysyłając dużą liczbę filmików do pierwszego etapu festiwalu. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wybrało najpierw półfinalistów, a następnie finalistów czyli was moi drodzy laureaci festiwalu, którzy dzisiaj dla nas występujecie” – powiedział Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach witając uczestników festiwalowej gali finałowej.

 Na festiwal napłynęło prawie 250 nagrań w różnych stylistykach i o odmiennym przekazie. Poziom wykonań był bardzo wysoki, dlatego także ocena wykonawców trwała długo, a wyłonieniu zwycięzców towarzyszyło wiele emocji. Jury w ocenie wykonań wzięło pod uwagę: muzykalność, dobór repertuaru, indywidualnego podejścia do interpretacji utworu, poczucie rytmu, dykcję i ogólny wyraz artystyczny utworu.

„Bardzo dziękujemy za wasz czas, zaangażowanie oraz liczne uczestnictwo w Festiwalu Dziecięcego Uśmiechu STOKROTKOWO 2021. Możliwość wysłuchania was w autorskich interpretacjach najpiękniejszych piosenek dziecięcych była dla nas przyjemnością i zaszczytem. Wszyscy debiutowaliśmy na festiwalach piosenek dziecięcych, dlatego wiemy jak ważne jest tu doświadczenie, ile energii daje wygrana, jak istotnym jest, aby wysłuchano nas z należytą uwagą. Szukaliśmy wszystkich mocnych stron waszych wykonań wielokrotnie ulegając zachwytowi nad waszą dojrzałością, muzykalnością i potencjałem. Miarą każdej prezentacji festiwalowej jest jej najsłabszy punkt. Warto grać tak, aby tego punktu uniknąć. Czasami to piosenka „podstawia” artyście nogę. Pamiętajcie, że piosenka jest jak temat rozmowy i nie w każdym temacie jesteśmy wiarygodnymi rozmówcami. Namawiamy: nie spieszcie się do dorosłości, na te starsze piosenki czas przyjdzie z doświadczeniem. Zostańcie jeszcze chwilę dziećmi” – swoje słowa do uczestników skierowało jury konkursowe: Joanna Kondrat, Krzysztof Antkowiak i Kamil Barański.  

Na galę finałową zaproszonych zostało 37 laureatów, którzy wystąpili w kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat, 14-18 lat. Każdą kategorię reprezentował jeden laureat. Publiczność mogła także w pokazie multimedialnym obejrzeć wykonania pozostałych finalistów, którzy nie mieli możliwości wystąpienia na scenie łazowskiego ośrodka kultury.

Festiwal został zorganizowany w ramach konkursu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Grantodawcami byli: Klaster Innowacji  Społecznych, Nowe FIO i Narodowy Instytut Wolności w ramach konkursu Śląskie Lokalnie.
Grupą inicjującą festiwal byli Łazowscy Pasjonaci Działań Lokalnych, a partnerami festiwalu byli: Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Stowarzyszenie „Kulturniak”.
Patronat medialny objęli: Telewizja TVS, TVP 3 Katowice, Echa Łaz, Jura24, Kurier Zawierciański, zawierciańskie.pl, ITV Region.
Patronat honorowy nad festiwalem objął burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

WYNIKI:
Grand Prix – Anna Wolska z Ciągowic

Kategoria 4-6 lat
1 miejsce Nikola Szczyrba i Iga Hadrych
2 miejsce Ewelina Strządała
3 miejsce Hugo Stanueski i Muzo Skrzaty
Wyróżnienia: Hanna Kot, Emilia Białas, Lena Nowakowska, Sówki

Kategoria 7-10 lat:
1 miejsce Filip Robak
2 miejsce Antonina Haręża
3 miejsce Maja Krzykawska i Natalia Feret
Wyróżnienia: Michalina Juchnik, Natalia Kopacz, Milena Bąk, Lena Figler, Barbara Strządała

Kategoria 11-13 lat
1 miejsce Julia Góra
2 miejsce Jagoda Biała
3 miejsce Maja Cembrzyńska, Martyna Piech i Laura Rumpel
Wyróżnienia: Zofia Lisiecka, Julia Klimża, Music Art Vox

Kategoria 14-18 lat
1 miejsce Kinga Rokicka
2 miejsce Julia Tkacz i Patrycja Wojciechowska
3 miejsce Zofia Bocheńska i Michał de Lorm
Wyróżnienia: Zofia Siudyka, Zuzanna Rymontowicz, Julia Mika, Natalia Karwot, Patrycja SinickaGaleria zdjęć:Autor: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.