Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Koncert noworoczny

20 stycznia niedzielę w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Noworoczny, podczas którego na scenie wystąpili uczestnicy zajęć muzycznych realizowanych w ośrodku kultury.
Młodzi artyści pokazali na scenie nie tylko umiejętności gry na instrumentach, śpiewu i tańca, ale także wielkie zaangażowanie w podejmowane przez Miejski Ośrodek Kultury działania. Publiczność wypełniła salę widowiskową po brzegi, a wrażenia artystyczne koncertu przerosły oczekiwania wszystkich obecnych.

Koncert Noworoczny rozpoczęli gitarzyści, którzy licznie zapełnili scenę. Gitarowymi brzmieniami najmłodsi artyści z Łaz wrócili do klimatu bożonarodzeniowego, a przyjemne, delikatne nuty zachęciły publiczność do oczekiwania na kolejne muzyczne wrażenia. A tych podczas niedzielnego koncertu nie brakowało, gdyż poziom wykonań był bardzo wysoki. Na scenie oprócz zespołu gitarowego wystąpili: Zespół Wokalny In Tono, Bartosz Cegła, Julia Siebielak – Wnuk, Zespół Wokalny Śpiewoludki i ŚpiewoNutki oraz Zespół Wokalny Decyma. Artyści zachwycili publiczność zarówno interpretacją wykonanych utworów jak również grą na instrumentach oraz ciekawymi aranżacjami tekstu.

Koncert Noworoczny to nie tylko śpiew, ale również taniec. Publiczność i zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia dwóch prezentacji tanecznych, którymi tancerze pokazali różnorodność tematyczną oraz kulturową. Tancerze z Zespołu Tańca Ludowego Niezapominajka zaprezentowali lokalną tradycję i zwyczaje taneczne, a kolorowymi strojami oraz interesującą choreografią swojego wykonania „z przytupem” zachwycili publiczność. Niemniej widowiskowy okazał się taniec nowoczesny, który stał się w ostatnim czasie bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu przez najmłodszych.

„Z roku na rok staramy się zaskoczyć mieszkańców Gminy Łazy nową formą spędzania wolnego czasu. Nasza oferta skierowana jest zarówno do najmłodszych jak i nieco starszych osób. Każdy może znaleźć w naszym ośrodku coś dla siebie, a wachlarz proponowanych przez nas zajęć jest bardzo szeroki. Dzisiaj Koncertem Noworocznym dokonaliśmy podsumowania pracy dzieci, młodzieży i dorosłych, która została wykonana przez ostatnie miesiące. Artyści pokazali swoje umiejętności, talenty i pasje. Cieszymy się, że poziom ich zaangażowania jest bardzo wysoki. To upewnia nas w przekonaniu, że warto realizować kolejne projekty, gdyż spotykają się one z szerokim zainteresowaniem mieszkańców” – powiedział Grzegorz Piłka, który poprowadził niedzielny koncert.


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.