Wielkość Czcionki:

Kontrast:

KULTURNIAK 2017 W ŁAZACH

10 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano osoby i firmy, które w mijającym roku wspierały działalność kulturalną łazowskiego MOK-u.

  Podczas gali zostały wręczone Kulturniaki 2017, czyli wyróżnienia i podziękowania za pomoc finansową oraz inne wsparcie okazane instytucji. Galę poprowadzili Anita Maszczyk i Grzegorz Piłka.

Koncert Galowy „Kulturniak” organizowany jest już po raz dziesiąty, a w tym roku uroczystość wpisała się w obchody 50-lecia nadania praw miejskich Łazom. W 2017 roku było to ostatnie łazowskie świętowanie z kulturą w tle z udziałem osób, w życiu których kultura jest nieustannie obecna, a przebywanie z nią na co dzień sprawia ogromną radość. A co to jest kultura?
W encyklopedii można przeczytać, że kultura ma wiele znaczeń. Kultura to przede wszystkim ogół materialnych i duchowych wytworów ludzkich, całokształt duchowego i materialnego dorobku społeczeństwa, ale także jego pielęgnowanie tego dorobku i kształcenie przyszłych pokoleń. Namiastkę kultury tworzonej w Łazach zaproszeni na galę goście mieli możliwość zobaczyć w prezentacji, która odzwierciedlała ostatnie lata działalności Miejskiego Ośrodka Kultury. MOK przygotowując ofertę kulturalną zawsze stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom uczestników zajęć i warsztatów, przez co drzwi ośrodka kultury są szeroko otwarte dla każdego. Działalność kulturalna w Gminie Łazy to zajęcia i warsztaty, w których możliwy jest udział rodzinny. Kultura w Łazach łączy pokolenia, które czynnie biorą udział w tworzeniu kulturalnej strefy Gminy Łazy.

Kultura w Gminie Łazy to także zaangażowanie osób, firm i instytucji, dzięki wsparciu których możliwe jest tworzenie, budowanie, kontynuowanie i inicjowanie nowych kulturalnych projektów. Dla tych, dla których kultura jest ważnym elementem tworzącym życie społeczne należą się słowa uznania. Podczas gali podziękowano tym osobom, firmom i instytucjom, którzy każdego dnia wspierają Miejski Ośrodek Kultury finansowo, materialnie lub poprzez własną pracę. Dzięki ich zaangażowaniu poziom kultury w Gminie Łazy z roku na rok wzrasta i wyznacza nowe cele, które stają się coraz bardziej ambitne i profesjonalne. W tym roku wyróżnienia otrzymały 33 podmioty, wręczona została również nagroda Burmistrza Łaz w dziedzinie kultury i osiągnięć artystycznych. Galę uświetniła część artystyczna utrzymana w nastroju muzyki klasycznej. Dla publiczności wystąpili: Anita Maszczyk i Justyna Bujak – sopranistki, Marcin Mogiła - pianista oraz Andrzej Kaim - śpiew.

KULTURNIAKI 2017 OTRZYMALI:
Wsparcie finansowe
Firma „Kolbrux”,
Starostwo Powiatowe w Zawierciu,
LGD Perła Jury ,
Firma „DG NET”,
Firma FABEX,
BS w Wolbromiu
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Łazach
Firma „Agata – Mieczysław Tyborski”
Firma „AKUMULATORY CIĄGOWICE”,
Przedsiębiorstwo "DOLOMIT" KOPALNIA ZĄBKOWICE S.A.,
Firma „PAKGUM” ,
GRUPA TRADEPOL,
Firma „STALOBREX”,
Urszula i Grzegorz Kozioł,
Firma „Market Metal Andrzej Jaros”
HDI RATHDOWNEY POLSKA,
Józef Pieczykolan
Firma „POLGARD”

Wsparcie materialne i pozostałe
PROMAX - Łazy,
FHU Andrzej Kleszcz,
Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne
Piekarnia - Halina i Stanisław Lisak,
CAR BIS - Sebastian Mroziński,
Sławomir Kleszcz,
Hotel Zawiercie,
Firma „Meblopol Łazy”
„Zajazd Euforia – Restauracja Spichlerz”,
Eugeniusz Klimek,
„Zajazd pod Dębem”,
Piekarnia FRANIA,
Firma „NELPOL”
Firma VIRTU,
Piekarnia Barbary Nowickiej

Medale okolicznościowe za promocję Gminy Łazy otrzymali:
Wojciech Wojtala
Jan Trela
Marcin Mogiła


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.