Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Śladami historii

Historia nie musi być nudna! Przekonali się o tym najmłodsi mieszkańcy Łaz, którzy uczestniczyli w zajęciach pt. „Na tropie przeszłości” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach.

9 lipca 2018 r. odbyły się zajęcia edukacyjne w Izbie Tradycji, która mieści się w budynku dworca kolejowego w Łazach. Dzieci mogły poznać historię swojego miejsca zamieszkania oraz największych zakładów pracy, które funkcjonowały w poprzednim stuleciu na terenie Łaz. Uczestnicy zajęć mieli możliwość obejrzenia historycznych zdjęć, eksponatów a także wejścia do środka zabytkowego parowozu, który jest nieodłącznym elementem historii miasta. Na podsumowanie zajęć każdy uczestnik dostał wyjątkowe zadanie. Dzieci otrzymały fragmenty starych fotografii miasta, do których musiały dorysować otoczenie widziane oczami dziecka.

 

Kinga Radosz


Galeria zdjęć:Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.