Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Łazowska Wiosna Muzyczna

Wiosenne popołudnie muzyczne upłynęło w Miejskim Ośrodku Kultury pod znakiem orkiestr dętych. Na łazowskiej scenie wystąpiły: Orkiestra OSP Chruszczobród oraz Łazowska Orkiestra Instrumentalna. Koncert uświetnił recital solistki Joanny Sokołowskiej.

Utworem „Orkiestry dęte” publiczność zgromadzoną w niedzielne popołudnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach powitała Orkiestra OSP Chruszczobród pod kierunkiem Ireneusza Dustera. To tylko przedsmak klasycznych brzmień. Orkiestra OSP z Chruszczobrodu zaprezentowała także „Skrzydlate ręce”, „Sambę For Band” i „American Patrol”. To jednak nie koniec muzycznej uczty.

Na scenie pojawiła się Joanna Sokołowska, która zaprezentowała tajniki gry na flecie poprzecznym. Solistka zagrała dla łazowskiej publiczności trzy utwory, w których nie zabrakło wariacji i fantazji.

Program Łazowskiej Wiosny Muzycznej zakończył koncert Łazowskiej Orkiestry Instrumentalnej, która jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty. Orkiestra pod kierunkiem Jacka Dobrzańskiego już sześć lat uświetnia swoimi występami regionalne uroczystości. W niedzielne popołudnie publiczność usłyszała m.in. „Moje serce to jest muzyk”, „Hello, Dolly”, „Bądź moim natchnieniem”, „I feel good” oraz polskie przeboje „Małgośka” i „Płonie stodoła”. Nie zabrakło wokalu Roksany Guzy i Jacka Dobrzańskiego, które uświetniły niedzielny koncert. Publiczność podziękowała muzykom za nowe aranżacje polskich i światowych przebojów głośnymi oklaskami i bisami.

To jednak nie koniec niespodzianek. Łazowska Orkiestra Instrumentalna z rąk włodarza miasta Macieja Kaczyńskiego otrzymała nagrodę Burmistrza Łaz w Dziedzinie Kultury. Koncert poprowadził Grzegorz Piłka.


Galeria zdjęć:Autor: Magdalena Kizlich

Zdjęcia: Agnieszka Seweryn

plakat airly.jpg
Rozlicz PIT w Łazachw Łazach
Projekt „Wspieraj lokalnie” realizuje Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

Facebook

  • OPIEKA WYTCHNIENIOWA -3.jpg
    rfil.JPG
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.