Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Mali Wielcy Giganci, to mieszkańcy Łaz!!!

Dwójka nastolatków z Łaz pokonała kilka tysięcy dzieciaków z całego kraju, którzy przystąpili do castingu popularnego programu emitowanego w TVN i odniosła zwycięstwo wraz ze swoją drużyną Pogodnych,

  gdzie mentorką była przedsiębiorcza i urocza „Czekoladowa Ciocia”*, czyli Omena Mensah. Jak to się stało, że Iga Gajda oraz Igor Łuszczyński, bliscy kuzyni i uczniowie tej samej szkoły (SP nr1 w Łazach) zwyciężyli w III edycji Małych Gigantów?

Otóż, kiedy prawie rok temu ich nauczyciele tańca, niezwykle kolorowi PATMANI, zaproponowali udział w eliminacjach do programu, nikt, oprócz trenerów i oczywiście samych uczestników, nie wierzył w tak olbrzymi sukces. Tym bardziej, że w trakcie kolejnych etapów okazało się, że za zasłoną pięknych strojów oraz świateł telewizyjnych kamer, kryje się żmudna, wręcz tytaniczna praca. Było to niezwykłe wyzwanie dla dzieciaków, bo w chwili kręcenia programu mieli niewiele lat, Iga tylko 10, zaś Igor lat 12, a codzienne treningi trwały często od rana do późnych godzin wieczornych. Ale jak widać siła walki, determinacja, aby stale rozwijać się i oczywiście przyjaźń, jaka nawiązała się między dzieciakami z drużyny Pogodnych oraz ich rodzicami, to wszystko sprawiło, że stali się zwycięzcami III edycji programu Mali Giganci, którzy w nagrodę wspólnie udali się na piękną wyspę Kos. Jest to niejako fenomen, bo do tej pory żadnej ze zwycięskich drużyn z poprzednich edycji nie udało się spędzić razem wakacji. Mało tego, więzy przyjaźni są tak trwałe, że już parę razy cała ekipa Pogodnych zorganizowała wspólny weekend i zaplanowała w przyszłości kolejne wyjazdy.

Niestety PATMANI, którzy zarazili Igę oraz Igora miłością do tańca, przenieśli się do Warszawy, ale nie oznacza to, że ich podopiecznym uderzyła woda sodowa do głowy i zrezygnowali ze swojej pasji. Udział w programie i pobyt w stolicy dał im niezwykle cenną lekcję w życiu. Mianowicie wiedzą, że aby osiągnąć sukces, trzeba mieć wiele pokory i wewnętrznej siły, aby rozwijać swoje umiejętności, gdyż talent to nie wszystko. Dzieciaki nadal ciężko trenują, pod okiem nowych instruktorów, w katowickiej szkole tańca o mocno zachęcającej nazwie YOU CAN DO IT, by w przyszłości stać się- być może- wybitnymi artystami. Kto chciałby zobaczyć stare występy oraz nowe projekty Igi Gajdy i Igora Łuszczyńskiego, może odwiedzić kanał youtube oraz instagram.
Monika Marcinkowska.
28055989_1552782484775092_1770733168562192788_n.jpg

 Autor: M K

plakat airly.jpg

Facebook

Kalendarz

Rozlicz PIT w Łazachw Łazach

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.