Wielkość Czcionki:

Kontrast:

Maraton łuczniczy w Hutkach-Kankach

10 czerwca na terenach leśnych w Hutkach-Kankach odbył się Maraton Ligi 3D. Ponad 60 łuczników z całego kraju rywalizowało w kategoriach: łuk tradycyjny, hunter, barebow i bloczkowy.

Trasa maratonu wyznaczona w lesie miała różny stopień trudności w związku z czym wymagała od łuczników dużych umiejętności strzeleckich i ich dostosowania do warunków terenowych. Urozmaicony teren wymagał także od zawodników przyjmowania różnych pozycji strzeleckich. Dodatkowym elementem działającym z zaskoczenia była pogoda, która tego dnia zmieniała się z godziny na godziny. Od rana wiał silny wiatr, czasem zza chmur wychodziło ostre słońce, a następnie nadchodziła ulewa.

„W Hutkach-Kankach jesteśmy już po raz trzeci. Zanim wybierzemy miejsce, musimy go zobaczyć i poznać jego potencjał łuczniczy. To musi być magiczne miejsce czyli urokliwy otwarty teren leśny z dużą liczbą naturalnych zadaszeń, pogórków i zagłębień w terenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ łucznicy szczególnie ci początkujący łatwiej odnajdują tam strzały niż np. na łące. Jeżeli nie ma żadnych przeciwskazań i samorząd wyrazi zgodę wówczas organizujemy zawody” – mówi Arkadiusz Wachowicz, organizator zawodów.

„Ważne jest także, aby trasa była bezpieczna. Zawodnicy chodzą po kole, dlatego staramy się tak zorganizować przejście, aby jeden drugiemu nie przeszkadzał. Cele są ustawione są również daleko od drogi w takim kierunku, aby było bezpiecznie i gdyby pojawiły się osoby postronne nic się nie stało” – dodaje Daria Bergandy, organizator zawodów.

Zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa oraz doskonałe warunki terenowe i organizacyjne sprawiły, że zawodnicy przez kilka godzin mogli poświęcić czas swojej pasji. Na trasie w poszczególnych punktach rozstawionych zostało 28 figur, do których zawodnicy strzelali. W związku z tym, że zawody były maratonem każdy uczestnik miał do wykonania dwa okrążenia i możliwość ustrzelenia 56 figur w nieograniczonym czasie. W każdym punkcie łucznik mógł oddać do trzech strzałów, aby trafić w wyznaczone na figurze strefy, najlepiej w serce lub wątrobę, które posiadały najwyższą punktację.

Organizatorem imprezy był Śląski Ośrodek Łucznictwa Tradycyjnego. Współorganizatorem zawodów jest Jura.pl oraz Gmina Łazy.

Wyniki Maratonu Ligi 3D - 10/06/2017 Hutki-Kanki

Kategoria: Bloczek Expert
1. Tomasz Nowak - 1016 pkt.
2. Krzysztof Smolarczyk - 994 pkt.
3. Jacek Kmiecik - 990 pkt.

Kategoria: Barebow Normal
1. Regina Karkoszka - 836 pkt.
2. Kasia Dubiel - 696 pkt.

Kategoria: Barewbow Expert
1. Rafał Dowhyluk - 892 pkt.
2. Leszek Wójcik - 844 pkt.
3. Józef Karkoszka - 842 pkt.

Kategoria: Hunter Normal Kobiety
1. Agnieszka Domagała - 828 pkt.
2. Agnieszka Głuch - 814 pkt.
3. Agnieszka Szymańska - 732 pkt.

Kategoria: Hunter Normal
1. Krzysztof Burzymowski - 874 pkt.
2. Adam Zenio - 858 pkt.
3. Andrzej Mateoszek - 856 pkt.

Kategoria: Hunter Expert
1. Marcin Krawczyk - 864 pkt.
2. Mariusz Jarzyński - 852 pkt.
3. Marek Koźmic - 774 pkt.

Kategoria: Tradycyjny Normal
1. Filip Zaporowski - 852 pkt.
2. Mariusz Więcławek - 832 pkt.
3. Przymysław Stefaniak - 814 pkt.
3. Piotr Jachna - 814 pkt.

Karegoria: Tradycyjny Expert Kobiety
1. Halina Wyszyńska - 712 pkt.
2. Oliwia Burda - 614 pkt.
3. Iga Piekarczyk - 486 pkt.

Kategoria: Tradycyjny Expert
1. Adam Bisok - 862 pkt.
2. Łukasz Białowąs - 816 pkt.
3. Damian Twardoch - 794 pkt.


Galeria zdjęć:Autor: Magdalena Kizlich

plakat airly.jpg

Facebook

  • sms urzad.jpg
  • Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
    W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.